Challenger Budapeszt: organizm się zbuntował. Kamil Majchrzak odpadł w I rundzie

Kamil Majchrzak na I rundzie zakończył występ w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Budapeszcie. Polak nie wytrzymał trudów spotkania i przegrał w dwóch setach z Constantem Lestienne'em.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W weekend Kamil Majchrzak (ATP 214) brał udział w meczu Pucharu Davisa ze Słowenią i walnie przyczynił się do awansu polskiej drużyny do II rundy Grupy I Strefy Euroafrykańskiej. Po zakończeniu zmagań w Mariborze Polak ruszył do Budapesztu, gdzie czekało go starcie z kwalifikantem. Ostatecznie został nim Francuz Constant Lestienne (ATP 332), który w eliminacjach stracił tylko jednego seta, na rzecz triumfatora juniorskiego Rolanda Garrosa 2017, Australijczyka Alexeia Popyrina.

Środowy pojedynek dobrze rozpoczął się dla Majchrzaka. Już w gemie otwarcia reprezentant Trójkolorowych stracił serwis po nieczystym uderzeniu piłki rakietą. Potem gra się wyrównała, a wymiany stały się bardzo długie. Na wolnej nawierzchni w węgierskiej stolicy obaj panowie mieli szanse na przełamania. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego nie wykorzystał okazji na wygranie premierowej odsłony i przegrał od stanu 5:3 cztery gemy z rzędu.

W drugiej partii polski tenisista z trudem utrzymał serwis w drugim gemie. Na pierwszej zmianie stron poprosił o przerwę medyczną, ponieważ narzekał na ból w dolnej części pleców i w nogach. Zabiegi na nic się zdały. Po powrocie na kort Majchrzak poruszał się bardzo wolno i popełniał sporo błędów własnych. Przełamania w czwartym i szóstym gemie przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Lestienne'a, który po blisko dwóch godzinach wygrał ostatecznie 7:5, 6:2.

Francuz o miejsce w ćwierćfinale zawodów Hungarian Challenger Open powalczy w czwartek z oznaczonym "piątką" Kanadyjczykiem Feliksem Augerem-Aliassime'em (ATP 167). Z kolei Majchrzak nie zdobył w Budapeszcie żadnych punktów do rankingu ATP. W przyszłym tygodniu wystąpi w halowym challengerze we francuskim Cherbourgu, gdzie ma pewne miejsce w głównej drabince.

Hungarian Challenger Open, Budapeszt (Węgry)