WTA Budapeszt: zmienne szczęście Rumunek. Awans Mihaeli Buzarnescu, porażka Sorany Cirstei

Mihaela Buzarnescu pokonała Larę Arruabarrenę w I rundzie turnieju WTA International w Budapeszcie. Z rywalizacji odpadła Sorana Cirstea.

Mihaela Buzarnescu Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Mihaela Buzarnescu
Mihaela Buzarnescu (WTA 39) świetnie rozpoczęła sezon. Doszła do półfinału w Hobart i III rundy w Dosze. W stolicy Kataru rozprawiła się z Jeleną Ostapenko. W tym tygodniu Rumunka bierze udział w turnieju w Budapeszcie. Na początek pokonała 7:6(5), 6:1 Larę Arruabarrenę (WTA 82).

W I secie Buzarnescu prowadziła 4:2, ale przegrała dwa kolejne gemy. Przy 5:4 zmarnowała trzy piłki setowe, a następnie oddała podanie ze stanu 40-15. Rumunka zaliczyła przełamanie powrotne, a w tie breaku opanowała sytuację. W II partii od 1:1 zgarnęła pięć gemów. W trwającym godzinę i 47 minut spotkaniu Buzarnescu wykorzystała sześć z 18 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Alison van Uytvanck.

Sorana Cirstea (WTA 36) przegrała 4:6, 2:6 z Viktorią Kuzmovą (WTA 121). W ciągu 73 minut Słowaczka zaserwowała pięć asów, odparła cztery break pointy i zamieniła na przełamanie trzy z 14 okazji. W II rundzie zmierzy się z Sabiną Lisicką.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 47) pokonała 6:3, 6:3 Robertę Vinci (WTA 156). Białorusinka zaserwowała pięć asów, zdobyła 28 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. O ćwierćfinał spotka się z Petrą Martić. Aleksandra Krunić (WTA 49) wróciła z 1:3 w II secie i wygrała 6:2, 6:4 z Georginą Garcią-Perez (WTA 158). W II rundzie jej rywalką będzie Johanna Larsson.

Donna Vekić (WTA 53) wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i pokonała 6:3, 6:3 Pannę Udvardy (WTA 366). Ysaline Bonaventure (WTA 154) w 53 minuty rozbiła 6:0, 6:0 Sarę Sorribes (WTA 108). Belgijka zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu szans i zdobyła 56 z 81 rozegranych punktów.

Hungarian Ladies Open, Budapeszt (Węgry)