WTA Indian Wells: Samantha Stosur rywalką Kristiny Mladenović. Belinda Bencić obroniła piłkę meczową

Australijka Samantha Stosur pokonała Amerykankę Lauren Davis i awansowała do II rundy turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells.

Samantha Stosur Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Samantha Stosur
Na otwarcie 14. występu w Indian Wells Samantha Stosur (WTA 46) zmierzyła się z Lauren Davis (WTA 102). Australijka zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:3 po dwóch godzinach i czterech minutach. Mistrzyni US Open 2011 zaserwowała siedem asów i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Naliczono jej 24 kończące uderzenia przy 33 niewymuszonych błędach. Davis miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 38 pomyłek, w tym 11 podwójnych. W II rundzie Stosur zagra z Kristiną Mladenović.

Amanda Anisimova (WTA 149) pokonała 6:2, 6:2 Pauline Parmentier (WTA 94). W trwającym 70 minut meczu Amerykanka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała pięć z 11 okazji na przełamanie. Francuzka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Kolejną rywalką Anisimovej będzie Anastazja Pawluczenkowa.

Belinda Bencić (WTA 68) zwyciężyła 1:6, 6:1, 7:6(4) Timeę Babos (WTA 43). Szwajcarka obroniła piłkę meczową w 10. gemie trzeciej partii. W trwającym dwie godziny i 23 minuty spotkaniu popełniła osiem podwójnych błędów, ale też zdobyła 33 z 51 punktów przy drugim podaniu rywalki. W II rundzie Bencić zagra z Jeleną Ostapenko.

Julia Putincewa (WTA 81) wygrała 6:0, 2:6, 6:2 z Alison van Uytvanck (WTA 50). Kazaszka zgarnęła 34 z 43 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. W II rundzie zmierzy się z niepokonaną od 13 meczów Petrą Kvitovą.

Caroline Dolehide (WTA 165) zwyciężyła 3:6, 7:6(6), 6:3 Shelby Rogers (WTA 78). Niżej notowana reprezentantka gospodarzy wróciła ze stanu 3:6, 1:3. W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu zaserwowała 11 asów. Kolejną jej przeciwniczką będzie Dominika Cibulkova.

Qiang Wang (WTA 55) pokonała 6:0, 4:6, 6:2 Timeę Bacsinszky (WTA 42). Chinka wykorzystała osiem z 16 break pointów i zdobyła 85 ze 148 rozegranych punktów. Maria Sakkari (WTA 58) wygrała 6:4, 6:2 z Donną Vekić (WTA 52). Chorwatka popełniła sześć podwójnych błędów i zamieniła na przełamanie tylko dwie z siedmiu okazji.

Irina-Camelia Begu (WTA 36) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:1 Aleksandrę Krunić (WTA 47). W ciągu godziny i 44 minut Rumunka zdobyła 30 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów.