Challenger Lille: niespodziewana wygrana Bednarka i Roberta. Debel numer dwa wyeliminowany

Tomasz Bednarek i Stephane Robert awansowali do półfinału halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Lille. W czwartek polsko-francuski debel pokonał parę numer dwa, Jonathan Erlich i Ken Skupski.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
Nic nie zapowiadało, że Tomasz Bednarek i Stephane Robert sprawią niespodziankę. Doświadczeni rywale wygrali partię otwarcia różnicą przełamania, a w drugiej prowadzili już 5:3. Wówczas jednak nastąpił niesamowity zryw Polaka i Francuza, którzy zapisali na swoje konto cztery gemy z rzędu.

Przy stanie po 1 w setach kwestię zwycięstwa rozstrzygnął super tie break. Jonathan Erlich i Ken Skupski pozwolili naszemu reprezentantowi i jego partnerowi wypracować przewagę kilku punktów. Izraelsko-brytyjski duet za późno wziął się za odrabianie strat i po 93 minutach przegrał ostatecznie 6:4, 5:7, 7-10.

Tym samym Bednarek i Robert zameldowali się w półfinale gry podwójnej halowego challengera w Lille. O miejsce w finale powalczą już w piątek, a ich przeciwnikami będą Francuz Hugo Nys i Niemiec Tim Puetz.

Play in Challenger Lille, Lille (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 43 tys. euro
czwartek, 22 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Stephane Robert (Francja) - Jonathan Erlich (Izrael, 2) / Ken Skupski (Wielka Brytania, 2) 4:6, 7:5, 10-7

Czy Tomasz Bednarek i Stephane Robert awansują do finału?