WTA Miami: Simona Halep wyszarpała zwycięstwo nad Oceane Dodin i zagra z Agnieszką Radwańską

Rumunka Simona Halep pokonała po trzysetowej batalii Francuzkę Oceane Dodin i będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

Simona Halep Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: Simona Halep
W czwartek Simona Halep nie zachwyciła, ale awansowała do III rundy Miami Open. Rumunka wróciła z 2:4 w trzecim secie i pokonała 3:6, 6:3, 7:5 Oceane Dodin (WTA 98). Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Halep sześć razy straciła podanie, a sama wykorzystała siedem z 16 break pointów. Rumunka posłała 20 kończących uderzeń przy 26 niewymuszonych błędach. Dodin miała 35 piłek wygranych bezpośrednio i 52 pomyłki, w tym 16 podwójnych.

Dodin weszła do drabinki Miami Open 2018 jako szczęśliwa przegrana z kwalifikacji. W I rundzie pokonała Paragwajkę Veronikę Cepede Royg i to dla niej pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu w tym roku. W Australian Open uległa Kanadyjce Eugenie Bouchard, a w Budapeszcie nie dała rady Belgijce Alison van Uytvanck.

Dla Halep to siódmy występ w Miami. Jej najlepszy rezultat to półfinał z 2015 roku. W dwóch kolejnych sezonach doszła tutaj do ćwierćfinału.

W III rundzie Halep zmierzy się z Agnieszką Radwańską, która w Miami triumfowała sześć lat temu. Bilans meczów obu tenisistek to 5-5. W sobotę zagrają ze sobą po raz pierwszy od sierpnia 2016 roku, gdy w ćwierćfinale w Cincinnati Rumunka zwyciężyła 7:5, 6:1.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,648 mln dolarów
czwartek, 22 marca

II runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Oceane Dodin (Francja, LL) 3:6, 6:3, 7:5

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do IV rundy turnieju WTA w Miami?