WTA Miami: Elina Switolina przerwała serię Naomi Osaki. Awans Petry Kvitovej

Ukrainka Elina Switolina pokonała Japonkę Naomi Osakę w II rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Dalej awansowała również Czeszka Petra Kvitova.

Elina Switolina Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Elina Switolina
Po wygraniu ośmiu meczów z rzędu, Naomi Osaka (WTA 22) została pokonana. W piątek w Miami Japonka przegrała 4:6, 2:6 z Eliną Switoliną (WTA 4). W ciągu 82 minut Ukrainka zdobyła 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła pięć z sześciu break pointów. Naliczono jej 26 kończących uderzeń przy 13 niewymuszonych błędach. Osaka miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 31 pomyłek. W ubiegłym tygodniu w Indian Wells Japonka święciła pierwszy triumf w głównym cyklu. W Miami w I rundzie łatwo pokonała Serenę Williams.

W III rundzie Switolina zmierzy się z Darią Gawriłową (WTA 26), która pokonała 7:6(3), 6:4 Andreę Petković (WTA 111). W I secie Niemka z 1:4 wyszła na 5:4, ale w tie breaku wyraźnie lepsza była Australijka. W II partii tenisistka z Melbourne od 5:2 straciła dwa gemy. Przy 7:6, 5:4 zakończyła spotkanie, po dwóch godzinach i 10 minutach walki, wykorzystując czwartą piłkę meczową.

Petra Kvitova (WTA 9) zwyciężyła 7:5, 3:6, 6:3 Arynę Sabalenkę (WTA 60). W I secie Czeszka z 0:2 wyszła na 5:3. Białorusinka obroniła trzy piłki setowe i wyrównała na 5:5, ale dwa kolejne gemy przegrała do zera. W II partii dwukrotna mistrzyni Wimbledonu z 1:5 zbliżyła się na 3:5 po odparciu dwóch setboli, ale na więcej jej rywalka nie pozwoliła. W decydującej odsłonie było tylko jedno przełamanie, które Kvitova uzyskała na 4:2.

W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu było 11 przełamań, z czego sześć dla Kvitovej. Czeszka posłała 31 kończących uderzeń i popełniła 46 niewymuszonych błędów. Sabalence zanotowano 23 piłki wygrane bezpośrednio i 37 pomyłek. W III rundzie Kvitova zagra z Sofią Kenin (WTA 94), która pokonała 3:6, 6:2, 6:2 Darię Kasatkinę (WTA 11), finalistkę niedawnego BNP Paribas Open w Indian Wells. Amerykanka wykorzystała siedem z 13 break pointów i zdobyła 16 z 24 punktów przy drugim podaniu rywalki.

Jelena Wiesnina (WTA 43) przegrała 3:6, 7:6(4), 1:6 z Donną Vekić (WTA 55). W trwającym dwie godziny i 40 minut meczu Chorwatka zaserwowała osiem asów i zdobyła 43 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Ani razu nie dała się przełamać (obroniła sześć break pointów). Było to drugie spotkanie obu tenisistek w Miami. W 2013 roku Wiesnina wygrała 6:4, 6:2. Kolejną przeciwniczką Vekić będzie Danielle Collins (WTA 93), która wygrała 6:3, 1:6, 6:1 z Coco Vandeweghe (WTA 16). Wyżej notowana Amerykanka popełniła osiem podwójnych błędów i cztery razy oddała podanie.

Broniąca tytułu Johanna Konta (WTA 14) pokonała 6:4, 6:3 Kirsten Flipkens (WTA 71). Brytyjka zaserwowała osiem asów i zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. W III rundzie zagra z Elise Mertens lub Bernardą Perą. Maria Sakkari (WTA 52) wróciła z 0:2 i wygrała 6:4, 6:1 z Anett Kontaveit (WTA 28). Greczynka zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji. Estonka przy własnym drugim podaniu zgarnęła tylko pięć z 20 punktów. Kolejną rywalką Sakkari będzie Karolina Woźniacka lub Monica Puig.

Beatriz Haddad Maia (WTA 64) obroniła 11 z 12 break pointów i pokonała 6:3, 6:2 Shuai Zhang (WTA 30). W III rundzie Brazylijka spotka się z Jeleną Ostapenko lub Timeą Babos. Ashleigh Barty (WTA 20) wygrała 6:0, 7:6(0) z Claire Liu (WTA 230). Australijka zgarnęła 21 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. Kolejną jej rywalką będzie Kristina Mladenović lub Petra Martić.

Johanna Konta (Wielka Brytania, 11) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:4, 6:3
Ashleigh Barty (Australia, 21) - Claire Liu (USA, WC) 6:0, 7:6(0)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Elina Switolina awansuje do IV rundy turnieju WTA w Miami?