WTA Bogota: Ana Bogdan zakończyła marsz Danieli Seguel. Lara Arruabarrena w półfinale

Rumunka Ana Bogdan rozbiła Chilijkę Danielę Seguel w ćwierćfinale turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bogocie.

Ana Bogdan Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Ana Bogdan
W poprzednich rundach Daniela Seguel (WTA 191) odprawiła Amerykankę Nicole Gibbs i najwyżej rozstawioną Niemkę Tatjanę Marię. Na wygrany mecz swojej reprezentantki w głównym cyklu w singlu sympatycy tenisa w Chile czekali od 1980 roku (Silvana Urroz, Nagoya). W piątek jej marsz zakończyła Ana Bogdan (WTA 76). Rumunka pokonała Seguel 6:1, 6:1.

W trwającym 68 minut meczu Bogdan obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała sześć z 11 szans na przełamanie. Rumunka zdobyła 62 z 94 rozegranych punktów i awansowała do czwartego w karierze półfinału w głównym cyklu (Florianopolis 2016, Bukareszt 2017, Monterrey 2018).

Kolejną rywalką Bogdan będzie Anna Karolina Schmiedlova (WTA 132), która prowadziła 6:1, 1:0 z Emilianą Arango (WTA 510), gdy Kolumbijka skreczowała. Słowaczka, mistrzyni Katowice Open 2015 i była 26. rakieta globu, osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu od września 2015 roku (Seul).

Lara Arruabarrena (WTA 79) pokonała 6:1, 6:3 Johannę Larsson (WTA 73). W ciągu 63 minut Szwedka popełniła osiem podwójnych błędów. Hiszpanka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała pięć z 15 szans na przełamanie.

W półfinale Arruabarrena zagra z Magdą Linette lub Dalilą Jakupović. Ćwierćfinał Polki ze Słowenką odbędzie się w sobotę o godz. 16:00 czasu polskiego. Kilka godzin później zwyciężczyni tego meczu zmierzy się z hiszpańską mistrzynią turnieju w Bogocie z 2012 i finalistką z 2017 roku.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 13 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Lara Arruabarrena (Hiszpania, 5) - Johanna Larsson (Szwecja, 3) 6:1, 6:3
Ana Bogdan (Rumunia, 7) - Daniela Seguel (Chile, Q) 6:1, 6:1
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) - Emiliana Arango (Kolumbia, WC) 6:1, 1:0 i krecz

Kto awansuje do finału turnieju WTA w Bogocie?