Cykl ITF: Iga Świątek rozgromiła byłą czwartą juniorkę świata. Zagra o tytuł w Pelham

16-letnia Iga Świątek powalczy w niedzielę o największy tytuł w dotychczasowej zawodowej karierze. W sobotę Polka rozgromiła Alionę Bolsovą Zaidonov w półfinale turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w amerykańskim Pelham.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek
Zdolna warszawianka wygrała już siódmy z rzędu pojedynek na mączce w Alabamie i jak na razie nie straciła jeszcze seta. W sobotę Polka rozgromiła byłą czwartą juniorkę świata, Alionę Bolsovą Zadoinov (WTA 387). 20-latka urodziła się w Kiszyniowie, ale reprezentuje barwy Hiszpanii.

Iga Świątek (WTA 692) potrzebowała zaledwie 64 minut, aby zakwalifikować się do finału zawodów w Pelham. Spotkanie rozpoczęła od prowadzenia 3:0, ale potem dwa gemy z rzędu wygrała Bolsova. Od tego momentu Hiszpanka nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Kolejne osiem gemów padło łupem naszej reprezentantki, która dzięki temu zwyciężyła pewnie 6:2, 6:1.

Prowadzona przez agencję Warsaw Sports Group tenisistka powalczy w niedzielę o piąty tytuł na zawodowych kortach. Dotychczas wygrywała tylko w najmniejszych rangą futuresach. Jeśli sięgnie po trofeum, to otrzyma bardzo cenne 51 punktów do rankingu WTA. W przypadku niedzielnej porażki z Amerykanką Allie Kiick (WTA 351) zdobędzie ich 31.