ATP Monte Carlo: Alexander Zverev zwycięski w dniu 21. urodzin. O finał zagra z Keiem Nishikorim

Alexander Zverev w trzech setach pokonał Richarda Gasqueta w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. W półfinale Niemiec zagra z Keiem Nishikorim, który wygrał z Marinem Ciliciem.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev sprawił sobie wspaniały prezent na przypadające w piątek 21. urodziny. W ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo Niemiec po fantastycznym pojedynku uporał się z Richardem Gasquetem. Wygrał 4:6, 6:2, 7:5, w decydującym secie dwukrotnie odrabiając stratę przełamania. Pojedynek trwał dwie godziny i 40 minut. W tym czasie tenisista z Hamburga zaserwował pięć asów, posłał 36 zagrań kończących, popełnił 38 niewymuszonych błędów, siedmiokrotnie został przełamany i wykorzystał dziewięć z 12 break pointów.

Zverev, mieszkaniec Monte Carlo, pierwszy raz w karierze awansował do 1/2 finału tej imprezy. - Jestem bardzo zadowolony z poziomu swojej gry, a także z tego, jak wytrzymałem ten mecz pod względem mentalnym. To był intensywny pojedynek, w którym obaj pokazywaliśmy swój najlepszy tenis. Zwłaszcza w trzecim secie miałem wiele trudnych momentów - powiedział.

Dla Niemca, który tym samym podwyższył na 4-0 bilans bezpośrednich pojedynków z Gasquetem, to czwarty w karierze awans do półfinału turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000. Wszystkie poprzednie mecze 1/2 finału zmagań złotej serii (w ubiegłym roku w Rzymie i w Montrealu oraz w obecnym sezonie w Miami) wygrywał.

O finał Rolex Monte-Carlo Masters 2018 Zverev powalczy z Keiem Nishikorim. Japończyk w piątek poradził sobie z bólem nadgarstka oraz rywalem, Marinem Ciliciem, któremu z kolei doskwierał uraz kolana. Tenisista z Shimane zaserwował 12 asów, posłał 21 zagrań kończących, wykorzystał cztery z 14 break pointów i po prawie trzygodzinnej batalii pokonał rozstawionego z numerem drugim Chorwata 6:4, 6:7(1), 6:3.

- To był trudny mecz. Marin grał bardzo dobrze, szczególnie w drugim secie. Był agresywny i dobrze serwował. W drugiej partii nie wykorzystałem piłek meczowych, ale w trzeciej znów grałem lepiej - skomentował Japończyk, który w półfinale turnieju rangi ATP Masters 1000 znalazł się pierwszy raz od sierpnia 2016 roku, gdy dotarł do finału w Toronto.

Sobotni półfinał (początek nie wcześniej niż o godz. 15:30) będzie drugim starciem pomiędzy Zverevem a Nishikorim. Poprzednio zmierzyli się ze sobą w sierpniu ubiegłego roku w 1/2 finału turnieju w Waszyngtonie. Wówczas Niemiec wygrał 6:3, 6:4.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)