Puchar Federacji: Petra Kvitova rozbiła Andżelikę Kerber i wprowadziła Czeszki do finału

Petra Kvitova w 58 minut pokonała Andżelikę Kerber i zapewniła Czeszkom awans do finału Grupy Światowej Pucharu Federacji.

Petra Kvitova Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Po sobotnich singlach Czeszki prowadziły z Niemkami 2-0 w rozgrywanym w Porsche Arenie w Stuttgarcie półfinale Grupy Światowej Pucharu Federacji. W niedzielę niezawodna Petra Kvitova (WTA 10) zapewniła swojej drużynie awans do finału.

Nadzieję na odrodzenie dała Niemkom Julia Görges (WTA 11), która w 55 minut pokonała 6:4, 6:2 Karolinę Pliskovą (WTA 6). Reprezentantka gospodarzy zaserwowała osiem asów, zdobyła 24 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z czterech break pointów. Naliczono jej 18 kończących uderzeń i 18 niewymuszonych błędów. Pliskova miała dwie piłki wygrane bezpośrednio i 17 pomyłek. Było to ich trzecie spotkanie. W dwóch poprzednich zwyciężyła Czeszka.

W czwartej grze doszło do starcia Andżeliki Kerber (WTA 12) z Kvitovą. Cztery lata temu w Pradze w wielkim finale Czeszka wygrała po fascynującym trzysetowym boju i zapewniła swojej drużynie tytuł. Tym razem dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zwyciężyła 6:2, 6:2 w 58 minut. Zaserwowała siedem asów i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. Posłała 24 kończące uderzenia przy 20 niewymuszonych błędach. Kerber zanotowano cztery piłki wygrane bezpośrednio i 18 pomyłek.

Bilans meczów Kvitovej z Kerber to teraz 6-5 dla Czeszki. W przyszłym tygodniu obie tenisistki ponownie spotkają się w Porsche Arenie w Stuttgarcie, w I rundzie turnieju WTA Premier.

Czeszki awansowały do 12. finału i w listopadzie powalczą o 11. tytuł, szósty od 2011 roku. Zmierzą się u siebie z Amerykankami, z którym w ubiegłym sezonie przegrały w półfinale.

Niemcy - Czechy 1:4, Porsche Arena, Stuttgart (Niemcy)
półfinał Grupy Światowej, kort ziemny w hali
sobota-niedziela, 21-22 kwietnia

Gra 1.: Julia Görges - Petra Kvitova 3:6, 2:6
Gra 2.: Andżelika Kerber - Karolina Pliskova 5:7, 3:6
Gra 3.: Julia Görges - Karolina Pliskova 6:4, 6:2
Gra 4.: Andżelika Kerber - Petra Kvitova 2:6, 2:6
Gra 5.: Julia Görges / Anna-Lena Grönefeld - Katerina Siniakova / Barbora Strycova 5:7 i krecz

Czy Czeszki wygrają Puchar Federacji 2018?