Już 10 z rzędu zwycięstw bez straty seta. Iga Świątek walczy o główną drabinkę w Charlottesville

Iga Świątek rozpoczęła starania o główną drabinkę kolejnego turnieju ITF na amerykańskich kortach ziemnych. Polka wygrała już dwa mecze w eliminacjach do zawodów w Charlottesville i potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa.
Rafał Smoliński
Iga Świątek Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek

Obchodząca za miesiąc 17. urodziny Iga Świątek kontynuuje tournee po wschodnich stanach USA. Po wygraniu zawodów ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w Pelham awansowała na 422. pozycję w rankingu WTA. Prowadzona przez agencję Warsaw Sports Group tenisistka zrobiła sobie kilka dni przerwy, po czym przystąpiła do kwalifikacji kolejnego turnieju. W puli nagród imprezy w Charlottesville jest 80 tys. dolarów. To najwyższą rangą zawody, w których jak na razie przyszło rywalizować naszej reprezentantce.

Świątek powiększyła do 10 serię zwycięstw na zawodowych kortach. Jak na razie nie straciła jeszcze seta. W niedzielę pokonała 6:4, 6:2 Brazylijkę Paulę Cristinę Goncalves (WTA 686), zaś w poniedziałek rozgromiła 6:3, 6:0 Amerykankę Quinn Gleason (WTA 426). We wtorkowym finale eliminacji przeciwniczką zdolnej warszawianki będzie najwyżej rozstawiona Meksykanka Ana Sofia Sanchez (WTA 280).

Turniej w Charlottesville jest szczególnie ważny dla reprezentantek USA klasyfikowanych poza Top 100 światowego rankingu. Amerykanki walczą bowiem tutaj o punkty w ramach czterotygodniowego cyklu USTA Wild Card Challenge do Rolanda Garrosa 2018. Tenisistka, która zgromadzi ich najwięcej, otrzyma dziką kartę do głównej drabinki międzynarodowych mistrzostw Francji.

Czy Iga Świątek awansuje do głównej drabinki?