ATP Barcelona: Łukasz Kubot i Marcelo Melo przerwali złą passę. Polak będzie samodzielnym liderem rankingu

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przerwali serię czterech porażek i awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 500 na kortach ziemnych w Barcelonie. Polski tenisista zostanie w poniedziałek samodzielnym liderem rankingu deblistów.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej) Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)
Po ostatnich niepowodzeniach Łukasz Kubot i Marcelo Melo uznali, że potrzebują więcej spotkań, dlatego przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem 2018 zaplanowali sobie występy w Barcelonie, Monachium, Madrycie i Rzymie. We wtorek polsko-brazylijska para przystąpiła do rywalizacji w katalońskiej stolicy i odniosła pierwsze zwycięstwo od lutowej imprezy w Rio de Janeiro.

Ich przeciwnicy, Rosjanin Karen Chaczanow i Argentyńczyk Diego Schwartzman, nie stawili większego oporu. Pojedynek trwał zaledwie 51 minut, w ciągu których nasz reprezentant i jego partner nie musieli nawet bronić break pointa. Od stanu 3:3 w pierwszym secie wygrali dziewięć gemów z rzędu, dzięki czemu zwyciężyli pewnie 6:3, 6:0.

Na kolejnych rywali Kubot i Melo będą musieli zaczekać do środy. Dopiero wówczas powinni przystąpić do gry Hiszpanie Jaume Munar i Tommy Robredo, którzy udanie przeszli przez eliminacje oraz Pakistańczyk Aisam-ul-Haq Qureshi i Holender Jean-Julien Rojer.

35-letniego lubinianina ucieszy nie tylko wtorkowe zwycięstwo w meczu I rundy zawodów w Barcelonie. W poniedziałek zostanie on samodzielnym liderem rankingu deblistów. Stanie się tak, ponieważ jego brazylijski partner z powodów rodzinnych nie grał rok temu w katalońskiej stolicy. Tym samym 30 kwietnia 2018 roku obaj będą mieli po tyle samo punktów, lecz Melo będzie miał na koncie więcej zagranych turniejów. W zeszłym sezonie oprócz wspólnych startów z Kubotem wystąpił jeszcze razem z Niemcem Alexandrem Zverevem w chińskim Shenzhen.

Barcelona Open Banc Sabadell, Barcelona (Hiszpania)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 2,510 mln euro
wtorek, 24 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Karen Chaczanow (Rosja) / Diego Schwartzman (Argentyna) 6:3, 6:0

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinału?