ATP Estoril: Joao Sousa wreszcie wygrał mecz w ojczyźnie. Stefanos Tsitsipas pierwszym rywalem Kevina Andersona

Joao Sousa w dwóch setach pokonał Daniła Miedwiediewa w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Estoril. Najwyżej rozstawiony Kevin Anderson na początek zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem.

Marcin Motyka
Joao Sousa Getty Images / Pat Scala / Joao Sousa
W ubiegłych latach zawsze było tak samo. Miejscowi kibice wiązali ogromne nadzieje z występem Joao Sousy w turnieju ATP w Estoril, a ten zawsze przegrywał inauguracyjny mecz. W tym roku nastąpił przełom. Portugalczyk wygrał pierwszy w karierze pojedynek w Millenium Estoril Open. We wtorkowym spotkaniu I rundy ograł 7:6(1), 7:5 Daniła Miedwiediewa, oznaczonego numerem ósmym.

- W drugim secie zagrałem lepiej taktycznie. Uzyskałem przełamanie, dobrze serwowałem i byłem agresywny, kiedy tego potrzebowałem. Naturalnie, wsparcie kibiców odegrało także bardzo dużą rolę - powiedział 29-latek z Guimaraes, który w II rundzie zmierzy się z rodakiem, Pedro Sousą.

Prócz Miedwiediewa, porażki ponieśli także wszyscy pozostali rozstawieni tenisiści, którzy we wtorek pojawili się na korcie. Oznaczony numerem piątym Albert Ramos w pojedynku mańkutów przegrał 2:6, 4:6 z Federico Delbonisem. Argentyńczyk w II rundzie zagra z Simone Bolellim, który w starciu kwalifikantów okazał się lepszy od Joao Dominguesa. Robin Haase, turniejowa "szóstka", w trzech uległ Cameronowi Norrie'emu. Brytyjczyk zmierzy się teraz z Roberto Carballesem. Hiszpan ograł 7:6(1), 6:3 Bjorna Fratangelo.

Z kolei rozstawiony z numerem siódmym Leonardo Mayer w drugim secie spotkania z Nicolasem Jarrym nie wykorzystał pięciu meczboli i przegrał 6:3, 6:7(7), 4:6. Chilijczyk o ćwierćfinał powalczy z Ricardo Ojedą, który wyeliminował Frederico Ferreirę Silvę, posiadacza dzikiej karty.

W meczu tenisistów, którzy w ostatnich tygodniach znajdują się w świetnej formie, Stefanos Tsitsipas wygrał z Pablo Andujarem. Grek, zeszłotygodniowy finalista z Barcelony, pokonał Hiszpana, niedawnego mistrza zmagań w Casablance, 7:6(2), 6:3. - Poprzedni tydzień dodał mi motywacji. Wiedziałem, że to będzie trudny mecz,  bo Pablo na mączce gra znakomicie - stwierdził 19-letni Tsitsipas, który w 1/8 finału zmierzy się z najwyżej rozstawionym Kevinem Andersonem.

Do II rundy awansował także Nicolas Kicker. Argentyńczyk we wtorek pokonał 6:2, 6:2 kwalifikanta Tima Smyczka i w kolejnej fazie Millenium Estoril Open 2018 stanie naprzeciw obrońcy tytułu, Pablo Carreno, turniejowej "dwójki".

Millenium Estoril Open, Estoril (Portugalia)

Simone Bolelli (Włochy, Q) - Joao Domingues (Portugalia, Q) 6:3, 6:2
Ricardo Ojeda (Hiszpania, Q) - Frederico Ferreira Silva (Portugalia, WC) 6:4, 7:5

wolne losy: Kevin Anderson (RPA, 1); Pablo Carreno (Hiszpania, 2); Kyle Edmund (Wielka Brytania, 3); Gilles Muller (Luksemburg, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Estoril?