WTA Madryt: Maria Szarapowa w III rundzie. Teraz spotka się z Kristiną Mladenović

Maria Szarapowa po dwusetowym pojedynku z Rumunką Iriną-Camelią Begu awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory na kortach ziemnych w Madrycie. Rosjanka powalczy o ćwierćfinał z Francuzką Kristiną Mladenović.

Rafał Smoliński
Maria Szarapowa Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Maria Szarapowa
Maria Szarapowa wolno weszła w poniedziałkowy mecz. Na początku rozdała kilka prezentów i Irina-Camelia Begu szybko uzyskała przełamanie. Z czasem jednak pięciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa złapała właściwy dla siebie rytm. W szóstym gemie odrobiła straty i czekała na kolejne potknięcia Rumunki. Dopiero przy stanie 6:5 Rosjanka wypracowała parę piłek setowych, ale Begu obroniła je. Przy trzecim setbolu triumfatorka Mutua Madrid Open 2014 posłała znakomity forhend po linii i w końcu dopięła swego.

W pierwszym secie Szarapowa miała 15 kończących uderzeń i aż 19 błędów własnych. W drugiej partii pomyliła się zaledwie pięć razy i to od razu przełożyło się na rezultat spotkania. Begu znów zaczęła od przełamania, ale później nie miała już argumentów, aby zagrozić utytułowanej rywalce. Rumunka traciła kolejne serwisy i coraz bardziej czuła, że pojedynek wymyka jej się z rąk. Rosjanka nie dała jej już żadnych szans i po 92 minutach wygrała pewnie 7:5, 6:1.

Teraz na drodze Szarapowej stanie dobrze jej znana Kristina Mladenović, która w ubiegłym sezonie przegrała finał turnieju w Madrycie z Rumunką Simoną Halep. Rosjanka pokonała ją w I rundzie Wimbledonu 2013, ale Francuzka wzięła rewanż w półfinale zeszłorocznej imprezy w Stuttgarcie, gdzie mieszkająca i trenująca na Florydzie tenisistka wróciła po dyskwalifikacji za stosowanie meldonium. Reprezentantka Trójkolorowych spotkała się w II rundzie zawodów w Madrycie z Chinką Shuai Zhang, którą pokonała po blisko dwóch godzinach 6:4, 4:6, 6:3.

W 1/8 finału hiszpańskiej imprezy znalazła się również rozstawiona z "siódemką" Caroline Garcia. Francuzka pewnie wygrała pierwszego seta meczu z Petrą Martić, ale w drugiej partii pozwoliła rywalce wrócić z 0:4. Chorwatkę zagrzała do walki trenująca ją Sandra Zaniewska. W 10. gemie podopieczna Polki była nawet o dwie piłki od wyrównania stanu pojedynku, ale 24-latka z Lyonu utrzymała podanie, po czym zdobyła decydującego breaka. Po 91 minutach Garcia zwyciężyła ostatecznie 6:3, 7:5.