WTA Madryt: Petra Kvitova bezlitosna dla Darii Kasatkiny. Czeszka ostatnią półfinalistką

Czeszka Petra Kvitova rozbiła Rosjankę Darię Kasatkinę i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie.

Petra Kvitova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Petra Kvitova (WTA 10) nie zwalnia tempa. Jest niepokonana już od dziewięciu meczów. W czwartek rozbiła 6:4, 6:0 Darię Kasatkinę (WTA 15) i awansowała do półfinału turnieju w Madrycie. Po odpadnięciu Simony Halep, Czeszka jako jedyna ma w tym roku szansę na trzeci triumf w stolicy Hiszpanii (2011, 2015).

W pierwszym secie Kasatkina z 2:5 zbliżyła się na 4:5, po obronie piłki setowej, ale w 10. gemie oddała podanie. W drugiej partii Rosjanka zdobyła tylko 11 punktów.

W trwającym 65 minut meczu Kvitova zgarnęła 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Czeszka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Naliczono jej 26 kończących uderzeń przy 18 niewymuszonych błędach. Kasatkina miała sześć piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek.

Rosjanka miała kompletnie nieudane dwa wcześniejsze starty na kortach ziemnych w Europie. W Stuttgarcie i Pradze odpadła w I rundzie przegrywając, odpowiednio ze Słowaczką Magdalenę Rybarikovą i Włoszką Jasmine Paolini. Bilans tegorocznych meczów Czeszki na mączce to teraz 11-1. Jedynej porażki doznała w Stuttgarcie, gdy w I rundzie uległa Andżelice Kerber.

Dla Kvitovej to dziewiąty występ w Madrycie i po raz czwarty awansowała do półfinału (wcześniej 2011, 2014, 2015). Kasatkina w dwóch poprzednich startach (2016, 2017) odpadła w I rundzie. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

W półfinale rywalką Kvitovej będzie jej rodaczka Karolina Pliskova, z którą ma bilans meczów 2-0. Czeszki po raz pierwszy zmierzą się na korcie ziemnym.