ATP Lyon: zaskakująca porażka Johna Isnera. Zmrok przerwał mecz Dominika Thiema

John Isner w dwóch setach przegrał z Cameronem Norrie'em w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Lyonie. Mecz najwyżej rozstawionego Dominika Thiema z Guillermo Garcią-Lopezem został przerwany przez zmrok.

Marcin Motyka
John Isner Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: John Isner
John Isner przystąpi do Rolanda Garrosa z tylko trzema wygranymi meczami na europejskiej mączce. Szansę na poprawienie tego bilansu miał w tym tygodniu, lecz z turniejem ATP w Lyonie niespodziewanie pożegnał się już w ćwierćfinale. W czwartek rozstawiony z numerem drugim Amerykanin poniósł zaskakującą porażkę z notowanym na 102. miejscu w rankingu Cameronem Norrie'em.

Zwycięstwo nad aktualnie dziesiątym w klasyfikacji singlistów Isnerem to dla 22-letniego Norrie'ego pierwsza w karierze wygrana z przeciwnikiem z czołowej "10" rankingu ATP. Jednocześnie Brytyjczyk uzyskał awans do premierowego półfinału imprezy głównego cyklu.

O finał Norrie powalczy z Gillesem Simonem. Francuz w czwartek wyszedł zwycięsko z maratońskiej batalii z Michaiłem Kukuszkinem. Wygrał 4:6, 6:4, 7:6(5) po dwóch godzinach i 36 minutach. - To był bardzo trudny mecz. Na początku czułem, że on gra lepiej ode mnie i nie mogłem znaleźć sposobu, by to zmienić. Ale walczyłem i robiłem, co mogłem - powiedział Simon, który tym samym podwyższył na 3-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Kazachem. Co ciekawe, ogrywał Kukuszkina na wszystkich nawierzchniach (korcie twardym, trawie i mączce).

Dusan Lajović zdobył dziewięć z dziesięciu końcowych gemów pojedynku z Taylorem Fritzem i pokonał Amerykanina 7:5, 6:1. Serb, który w ciągu 61 minut gry zaserwował siedem asów i wykorzystał pięć z 12 piłek na przełamanie, w 1/2 finału turnieju rangi ATP World Tour znalazł się po raz pierwszy od sierpnia 2016 roku, gdy dotarł do najlepszej "czwórki" zmagań w Los Cabos.

Kolejnym rywalem Lajovicia będzie lepszy z pary Dominic Thiem - Guillermo Garcia-Lopez. Mecz najwyżej rozstawionego Austriaka z Hiszpanem został przerwany po dwóch setach z powodu zapadającego zmroku. Tenisiści wrócą na kort w piątek.

Open Parc Auvergne Rhone-Alpes, Lyon (Francja)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 561,3 tys. euro
czwartek, 24 maja

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Cameron Norrie (Wielka Brytania) - John Isner (USA, 2) 7:6(1), 6:4
Dusan Lajović (Serbia) - Taylor Fritz (USA) 7:5, 6:1
Gilles Simon (Francja) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 4:6, 6:4, 7:6(5)
Dominic Thiem (Austria, 1) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:7(4), 7:6(0) *do dokończenia

Kto awansuje do finału turnieju ATP w Lyonie?