WTA Strasburg: zmienne szczęście Australijek. Stosur nie obroni tytułu, Barty w półfinale

Samanatha Stosur przegrała z Dominiką Cibulkovą i nie obroni tytułu w turnieju WTA International w Strasburgu. Do półfinału awansowała Ashleigh Barty.

Ashleigh Barty Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
Samantha Stosur (WTA 60) nie zdobędzie trzeciego tytułu w Strasburgu. Australijka triumfowała w tej imprezie w 2015 i 2017 roku. W czwartek w ćwierćfinale przegrała 4:6, 3:6 z Dominiką Cibulkovą (WTA 36). W ciągu 93 minut Słowaczka odparła trzy z czterech break pointów i zdobyła 26 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Była czwarta rakieta globu poprawiła na 2-5 bilans meczów ze Stosur. Cibulkova osiągnęła drugi półfinał w sezonie, po Budapeszcie.

Ashleigh Barty (WTA 17) pokonała 7:5, 6:4 Qiang Wang (WTA 91). W ciągu 88 minut Australijka zgarnęła 31 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła dwa z trzech break pointów. Tenisistka z Ipswich awansowała do drugiego półfinału w sezonie, po Sydney.

Mihaela Buzarnescu (WTA 32) w 70 minut rozbiła 6:0, 6:3 Su-Wei Hsieh (WTA 49). Rumunka zamieniła na przełamanie siedem z 13 okazji. Tenisistka z Bukaresztu powalczy o trzeci finał w tym roku, po Hobart i Pradze.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 31) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i wygrała 6:4, 6:2 z Zariną Dijas (WTA 53). W ciągu 68 minut Rosjanka zdobyła 26 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie pięć break pointów.

W półfinale Barty zmierzy się z Pawluczenkową (bilans 2-1 dla Rosjanki), a Buzarnescu po raz pierwszy w głównym cyklu zagra z Cibulkovą.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)

Dominika Cibulkova (Słowacja, 5) - Samantha Stosur (Australia) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju WTA w Strasburgu?