Roland Garros: Serena Williams powstała z kolan i odprawiła Ashleigh Barty

Serena Williams odrodziła się i wygrała w trzech setach z Ashleigh Barty w II rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Julia Görges.

Serena Williams Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Serena Williams
Rozgrywająca pierwszy wielkoszlemowy turniej od Australian Open 2017, Serena Williams (WTA 451) w wielkim stylu odwróciła losy meczu z Ashleigh Barty (WTA 17). Amerykanka przegrała pierwszego seta, a na otwarcie drugiego oddała podanie. Podrażniona była liderka rankingu zaczęła grać bardzo dobrze i pokonała Australijkę 3:6, 6:3, 6:4.

W trwającym godzinę i 46 minut meczu Williams zaserwowała dziewięć asów i wykorzystała trzy z czterech break pointów. Posłała 28 kończących uderzeń i popełniła 36 niewymuszonych błędów. Barty naliczono 17 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W I rundzie Australian Open 2014 Amerykanka rozbiła Australijkę 6:2, 6:1.

Kolejną rywalką Williams będzie Julia Görges (WTA 11), która zwyciężyła 7:5, 7:6(5) Alison van Uytvanck (WTA 46). W drugim secie Niemka wróciła z 3:5 oraz z 2-4 w tie breaku. W ciągu godziny i 49 minut zanotowano jej 34 kończące uderzenia przy 22 niewymuszonych błędach. Belgijka miała 21 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki. Görges przegrała oba dotychczasowe mecze z Williams. Osiem lat temu zmierzyły się w II rundzie Rolanda Garrosa i Niemka urwała Amerykance dwa gemy.

Caroline Garcia (WTA 7) wygrała 6:4, 3:6, 6:3 z Shuai Peng (WTA 41). W trwającym godzinę i 55 minut spotkaniu Francuzka zdobyła 42 z 60 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Naliczono jej 31 kończących uderzeń i 39 niewymuszonych błędów. Chinka miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

Garcia wyrównała na 2-2 bilans meczów z Peng i w III rundzie zmierzy się z Iriną-Camelią Begu (WTA 40), która pokonała 6:3, 6:4 Shuai Zhang (WTA 27). W drugim secie Rumunka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu godziny i 54 minut trzy razy straciła podanie, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 20 okazji. Begu ma szansę po raz drugi awansować do IV rundy Rolanda Garrosa (2016). Z Garcią rozegrała cztery trzysetowe mecze. Bilans wszystkich ich konfrontacji to 3-2 dla Francuzki.

Andżelika Kerber (WTA 12) w godzinę wygrała 6:2, 6:3 z Aną Bogdan (WTA 66). Niemka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Mecz zakończyła z dorobkiem 21 kończących uderzeń przy 17 niewymuszonych błędach. Kolejną rywalką byłej liderki rankingu będzie Kiki Bertens (WTA 22), z którą przegrała w I rundzie Rolanda Garrosa 2016. W czwartek Holenderka zaserwowała 10 asów i pokonała 6:4, 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 55).