Roland Garros: Elina Switolina za burtą! Karolina Woźniacka w IV rundzie

Elina Switolina przegrała z Mihaelą Buzarnescu w III rundzie Rolanda Garrosa. Karolina Woźniacka łatwo pokonała Pauline Parmentier.

Elina Switolina Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Elina Switolina
Roland Garros 2018 to dla 30-letniej Mihaela Buzarnescu (WTA 33) trzeci wielkoszlemowy start. W US Open 2017 i Australian Open 2018 nie wygrała meczu. W Paryżu jest już w IV rundzie. W piątek Rumunka sensacyjnie pokonała 6:3, 7:5 Elinę Switolinę (WTA 4). W pierwszym secie tenisistka z Bukaresztu uzyskała dwa przełamania, a w drugim od 4:5 zdobyła trzy gemy odpierając po drodze piłkę setową. Ukrainka nie obroni punktów za ubiegłoroczny ćwierćfinał. Było to pierwsze spotkanie obu zawodniczek.

W trwającym 97 minut meczu Buzarnescu obroniła pięć z siedmiu break pointów. Posłała 31 kończących uderzeń przy 38 niewymuszonych błędach. Switolina miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek. O ćwierćfinał Rumunka zagra z Madison Keys.

Karolina Woźniacka (WTA 2) prowadziła 6:0, 5:0, aby ostatecznie wygrać 6:0, 6:3 z Pauline Parmentier (WTA 74). W ciągu 78 minut Dunka odparła cztery z pięciu break pointów. Obie tenisistki posłały po 13 kończących uderzeń. Wiceliderka rankingu popełniła 14 niewymuszonych błędów, a Francuzka zrobiła ich 27. O trzeci ćwierćfinał w Paryżu (2010, 2017) Woźniacka zmierzy się z Darią Kasatkiną, z którą w tym roku dwa razy przegrała na kortach twardych (Petersburg, Indian Wells).

Barbora Strycova (WTA 26) wygrała 6:2, 6:3 z Kateriną Siniakovą (WTA 54). Początek należał do niżej notowanej Czeszki. Prowadziła 2:0, ale od tego momentu straciła sześć gemów z rzędu. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Strycova uzyskała na 4:2. W ciągu 82 minut 32-latka z Pilzna wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i zdobyła 11 z 14 punktów. Po raz pierwszy awansowała do IV rundy Rolanda Garrosa. Kolejną jej rywalką będzie Julia Putincewa.