Roland Garros: Andżelika Kerber wciąż bez straconego seta. Niemka nie dała szans Caroline Garcii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Andżelika Kerber

Andżelika Kerber pokonała Caroline Garcię i po raz drugi zagra w ćwierćfinale wielkoszlemowego Rolanda Garrosa na kortach ziemnych w Paryżu.

W dwóch poprzednich sezonach Andżelika Kerber (WTA 12) odpadła w Paryżu w I rundzie. Tym razem Niemka zwyciężyła demony przeszłości i idzie w turnieju jak burza. Jeszcze nie straciła seta, a największe problemy sprawiła jej Kiki Bertens, z którą wygrała 7:6(4), 7:6(4). W poniedziałek była liderka rankingu pokonała 6:2, 6:3 Caroline Garcię (WTA 7) i po raz drugi wystąpi w ćwierćfinale Rolanda Garrosa (2012).

W pierwszym secie Kerber dwa razy przełamała rywalkę, a sama nie musiała bronić ani jednego break pointa. Straciła w nim tylko dwa punkty przy swoim pierwszym podaniu. W drugiej partii Garcia dała swoim kibicom nadzieję na odrodzenie. Francuzka z 1:5 zbliżyła się na 3:5 po obronie czterech piłek meczowych, ale w dziewiątym gemie oddała podanie i pożegnała się z turniejem.

W trwającym 67 minut meczu Kerber wykorzystała pięć z 11 break pointów i zgarnęła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Niemka posłała 11 kończących uderzeń i popełniła 13 niewymuszonych błędów. Garcia miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 36 pomyłek.

W ubiegłym sezonie w Paryżu Garcia osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Francuzka po raz piąty została pokonana przez Kerber. Bilans ich meczów to 5-2 dla Niemki.

Kerber pozostaje w grze o trzeci wielkoszlemowy tytuł. W 2016 roku Niemka triumfowała w Australian Open i US Open. Kolejną jej rywalką będzie Simona Halep, z którą ma bilans meczów 4-5. Po raz drugi zmierzą się na korcie ziemnym. W 2016 roku w Pucharze Federacji Kerber zwyciężyła 6:2, 6:2.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 39,197 mln euro poniedziałek, 4 czerwca