WTA Nottingham: Johanna Konta i Ashleigh Barty pewnym krokiem w II rundzie. Maraton Donny Vekić

Johanna Konta i Ashleigh Barty pewnie awansowały do II rundy turnieju WTA International w Nottingham. Broniąca tytułu Donna Vekić w trzech setach pokonała Gabriellę Taylor.

Johanna Konta Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Johanna Konta
Najwyżej rozstawiona Ashleigh Barty (WTA 17) wygrała 6:3, 6:3 ze Stefanie Vögele (WTA 93) w I rundzie turnieju w Nottingham. W trwającym 67 minut meczu Australijka obroniła trzy break pointy. Zaserwowała osiem asów i zdobyła 38 z 45 punktów przy własnym podaniu. Kolejną rywalką tenisistki z Ipswich będzie Chinka Ying-Ying Duan.

Johanna Konta (WTA 22) pokonała 6:2, 6:3 Kurumi Narę (WTA 97). W ciągu 63 minut Brytyjka posłała siedem asów i obroniła dwa break pointy. W II rundzie dojdzie do starcia reprezentantek gospodarzy. Konta zmierzy się z Heather Watson (WTA 91), która zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji i wygrała 6:1, 6:3 z Danielle Lao (WTA 252).

Maraton rozegrała broniąca tytułu Donna Vekić (WTA 42), która pokonała 7:5, 5:7, 7:6(3) Gabriellę Taylor (WTA 168). W pierwszym secie Chorwatka od 5:1 straciła cztery gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W drugiej partii z 2:4 wyszła na 5:4, ale nie wykorzystała serwisu po wygraną. W decydującej odsłonie wróciła z 0:2, a później z 0-3 w tie breaku. W trwającym dwie godziny i 56 minut meczu Vekić zaserwowała 11 asów, a Taylor popełniła 11 podwójnych błędów. W II rundzie Chorwatka zagra z Białorusinką Wierą Łapko.

Mihaela Buzarnescu (WTA 30) zwyciężyła 6:2, 3:6, 7:6(5) Veronikę Cepede Royg  (WTA 120). W tie breaku trzeciej partii Rumunka od 3-5 zdobyła cztery punkty. W trwającym dwie godziny i sześć minut spotkaniu tenisistka z Bukaresztu posłała 13 asów.

Mona Barthel (WTA 117) zdobyła 40 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 7:6(5), 7:5 Katie Swan (WTA 216). Niemka zaserwowała 10 asów. Obroniła cztery break pointy, a sama wykorzystała jedną z ośmiu szans na przełamanie. Katie Boulter (WTA 156) zdobyła 27 z 37 punktów przy własnym pierwszym podaniu i wygrała 6:4, 6:4 z Yaniną Wickmayer (WTA 98).

Samantha Stosur (WTA 103) prowadziła 2:1 z Zariną Dijas (WTA 45), gdy Kazaszka skreczowała z powodu kontuzji lewego kolana. W II rundzie australijska mistrzyni US Open 2011 zagra z Boulter.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 12 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 6:3, 6:3
Johanna Konta (Wielka Brytania, 4) - Kurumi Nara (Japonia) 6:2, 6:3
Mihaela Buzarnescu (Rumunia, 5) - Veronica Cepede Royg (Paragwaj) 6:2, 3:6, 7:6(5)
Donna Vekić (Chorwacja, 6) - Gabriella Taylor (Wielka Brytania, WC) 7:5, 5:7, 7:6(3)
Samantha Stosur (Australia, WC) - Zarina Dijas (Kazachstan, 7) 2:1 i krecz
Mona Barthel (Niemcy) - Katie Swan (Wielka Brytania, Q) 7:6(5), 7:5
Heather Watson (Wielka Brytania) - Danielle Lao (USA, Q) 6:1, 6:3
Katie Boulter (Wielka Brytania, WC) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:4, 6:4

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Nottingham?