WTA Den Bosch: awans Coco Vandeweghe. Alison van Uytvanck odpadła w II rundzie

Coco Vandeweghe i Aleksandra Krunić awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w Den Bosch. W II rundzie odpadła rozstawiona z numerem szóstym Alison van Uytvanck.

Coco Vandeweghe Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Coco Vandeweghe
W środę Coco Vandeweghe (WTA 16) pokonała 7:6(4), 6:3 Arantxę Rus (WTA 100) i bilans jej meczów w Den Bosch to teraz 17-3. Amerykanka na holenderskiej trawie zdobyła dwa tytuły (2014, 2016). W spotkaniu z reprezentantką gospodarzy zaserwowała 11 asów i wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. Kolejną rywalką Vandeweghe będzie jej rodaczka Alison Riske lub Węgierka Fanny Stollar.

Aleksandra Krunić (WTA 55) wróciła z 1:3 i wygrała 7:5, 6:2 z Bibiane Schoofs (WTA 174). W ciągu 98 minut Serbka obroniła siedem z 10 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 15 okazji. Tenisistka z Belgradu awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie, po Brisbane i Rabacie.

O półfinał Krunić zagra z Weroniką Kudermetową (WTA 170), która zwyciężyła 6:2, 2:6, 6:3 Belindę Bencić (WTA 61), byłą siódmą rakietę globu. W trwającym godzinę i 45 minut meczu Rosjanka zaserwowała 11 asów i wykorzystała sześć z 11 break pointów. Awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu.

Alison van Uytvanck (WTA 47) przegrała 6:3, 6:7(4), 2:6 z Viktorią Kuzmovą (WTA 81). Belgijka nie wykorzystała prowadzenia 6:3, 2:0. Słowaczka zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans. Kolejną jej przeciwniczką będzie Elise Mertens lub Antonia Lottner.