ATP Halle: kanonada serwisowa Dominika Thiema. Kei Nishikori i Roberto Bautista bez strat na otwarcie

Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Michaiła Jużnego w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 500 w Halle. Bez straty partii pierwsze mecz wygrali również Kei Nishikori i Roberto Bautista.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Dominic Thiem
- Mam za sobą udane treningi i uważam, że jestem więcej niż gotowy na pierwszy mecz - powiedział Dominic Thiem przed startem turnieju ATP w Halle. W poniedziałek pokazał to na korcie. W pojedynku I rundy imprezy Gerry Weber Open Austriak, niedawny finalista wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, pokonał 7:6(5), 6:2 weterana, 35-letniego Michaiła Jużnego.

W ciągu 97 minut gry Thiem zaserwował aż 19 asów, jeden raz został przełamany i wykorzystał trzy z pięciu break pointów. - Mój serwis był niesamowity, ale w początkowej fazie meczu miałem problemy w grze z linii końcowej - mówił tenisista z Wiener-Neustadt. - Ale od tie breaka zacząłem grać lepiej, a drugi set w moim wykonaniu był już bardzo dobry. Jestem zadowolony, bo pokonałem rywala, który świetnie się czuje na tej nawierzchni.

Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem trzecim Thiema będzie Yuichi Sugita, który na otwarcie wyeliminował Maximiliana Marterera. - To będzie trudny mecz. On uderza piłkę płasko, dobrze returnuje, a trawa jest jego ulubioną nawierzchnią - dodał Austriak.

Kei Nishikori wygrał 6:3, 7:6(3) z kwalifikantem Matthiasem Bachingerem. - Rozegrałem solidny mecz. On jest trudnym rywalem, zwłaszcza na trawie, i bardzo chętnie atakuje przy siatce. Dobrze, że wygrałem w dwóch setach, bo nie wiadomo, co mogłoby się wydarzyć w trzecim - skomentował oznaczony "siódemką" Japończyk, który w poniedziałek posłał trzy asy i wykorzystał trzy z siedmiu break pointów.

Seta na otwarcie nie stracił także inny rozstawiony, Roberto Bautista. Hiszpan, turniejowa "czwórka", okazał się lepszy od Jana-Lennarda Struffa. W 1/8 finału Bautista zmierzy się z Robinem Haase, który po trzysetowej batalii wyeliminował Joao Sousę. Z kolei w meczu kwalifikantów Denis Kudla pokonał 6:4, 6:4 Lukasa Lacko.

Z powodu kontuzji nadgarstka z turnieju wycofał się Albert Ramos. Miejsce Hiszpana jako tzw. "szczęśliwy przegrany" zajął Matteo Berrettini. Włoch w I rundzie zmierzy się z rodakiem, Andreasem Seppim.