WTA Majorka: Magda Linette wciąż bez zwycięstwa nad Ajlą Tomljanović. Polka odpadła w I rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Magda Linette
zdjęcie autora artykułu

Magda Linette przegrała z Australijką Ajlą Tomljanović i na I rundzie zakończyła udział w turnieju WTA International na kortach trawiastych na Majorce.

We wtorek Magda Linette (WTA 78) rozegrała pierwszy w tym roku mecz na trawie. W ubiegłym tygodniu Polka miała wystąpić w Den Bosch, ale wycofała się z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego ramienia. Na Majorce w I rundzie zmierzyła się z Ajlą Tomljanović (WTA 72), z którą przegrała dwa wcześniejsze mecze (Miami 2017, kwalifikacje w Rzymie 2018), oba po trzysetowych bojach. Tym razem poznanianka uległa Australijce 3:6, 4:6.

W drugim gemie Linette oddała podanie wyrzucając forhend. Polka grała bardzo niepewnie, nie miała kontroli nad własnymi uderzeniami, popełniała dużo błędów. Tomljanović prezentowała solidny tenis, dobrze funkcjonował jej serwis i return. Z dużą skutecznością posyłała głębokie piłki z linii końcowej. Australijka miała dwa break pointy na 5:1, ale Linette obroniła się akcją serwis-wolej i forhendem. Świetnym returnem Polka odrobiła stratę przełamania w siódmym gemie. Nie był to jednak zwiastun jej odrodzenia. Bardzo dobra kontra dała Tomljanović prowadzenie 5:3. Wynik I seta na 6:3 Australijka ustaliła bekhendem.

W drugim gemie II partii Tomljanović od 15-40 zdobyła cztery punkty. Linette grała lepiej, agresywniej i skuteczniej. W kluczowym momencie znów zawiódł ją serwis. Przy 3:3 obroniła pierwszego break pointa, ale podwójnym błędem dała rywalce drugiego. Australijka wykorzystała go forhendem. Waleczna Polka w dziewiątym gemie obroniła pierwszą piłkę meczową kończącym wolejem, drugą kombinacją forhendu i smecza, a trzecią i czwartą wygrywającymi serwisami.

Straty przełamania poznanianka nie odrobiła, choć miała swoje szanse. Tomljanović zadrżała ręka, gdy serwowała po zwycięstwo. Zmarnowała kolejne cztery meczbole, wszystkie podwójnymi błędami. Jednak Australijka obroniła dwa break pointy, a spotkanie dobiegło końca, gdy przy dziewiątej piłce meczowej Linette wyrzuciła bekhend.

W trwającym 92 minuty meczu Polka popełniła 10 podwójnych błędów, o trzy więcej od Australijki. Tomljanović obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama wykorzystała trzy z 12 szans na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu tenisistka z Brisbane zdobyła 31 z 37 punktów.

Linette z czwartego z rzędu turnieju głównego cyklu odpadła po pierwszym meczu (po Rabacie, Strasburgu i Rolandzie Garrosie). W II rundzie Tomljanović zmierzy się ze Szwedką Rebeką Peterson, z którą ma bilans konfrontacji 2-1. Po raz pierwszy tenisistki te spotkają się w głównym cyklu.

Mallorca Open, Majorka (Hiszpania) WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 19 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Ajla Tomljanović (Australia, Q) - Magda Linette (Polska) 6:3, 6:4

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 83. Wojciech Szaniawski: Robert Lewandowski za jedną kampanię może dostać nawet 4 mln euro

Źródło artykułu: