Challenger Poprad-Tatry: Austriacy lepsi od Polaków. Deblowa porażka Bednarka i Walkowa

Tomasz Bednarek i Szymon Walków szybko zakończyli występ w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Popradzie. Polska para musiała we wtorek uznać wyższość austriackiego debla Maximilian Neuchrist i Tristan-Samuel Weissborn.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
To nie był dobry mecz w wykonaniu biało-czerwonej pary. W pierwszym secie minęło trochę czasu, zanim Tomasz Bednarek i Szymon Walków utrzymali podanie. Wówczas oznaczeni "trójką" nasi tenisiści przegrywali już 2:5, dlatego w całej premierowej odsłonie ulegli przeciwnikom 3:6.

W drugiej partii Maximilian Neuchrist i Tristan-Samuel Weissborn postarali się o dwa przełamania - w trzecim oraz piątym gemie. Polacy nie odpowiedzieli żadnym breakiem, dlatego po 64 minutach przegrali ostatecznie 3:6, 2:6.

Austriacy awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej zawodów Poprad-Tatry Challenger 2018. Ich kolejnymi przeciwnikami będą występujący z dziką kartą Słowak Filip Polasek i Czech Patrik Rikl.

Poprad-Tatry Challenger 2018, Poprad-Tatry (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 64 tys. euro
wtorek, 19 czerwca

I runda gry podwójnej:

Maximilian Neuchrist (Austria) / Tristan-Samuel Weissborn (Austria) - Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) 6:3, 6:2

Czy Tomasz Bedanrek i Szymon Walków powinni kontynuować współpracę?