WTA Birmingham: efektowne otwarcie Garbine Muguruzy. Petra Kvitova odprawiła Johannę Kontę

Hiszpanka Garbine Muguruza rozbiła Rosjankę Anastazję Pawluczenkową w I rundzie turnieju WTA Premier w Birmingham. Broniąca tytułu Czeszka Petra Kvitova pokonała Brytyjkę Johannę Kontę.

Garbine Muguruza Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Garbine Muguruza (WTA 3) w 59 minut rozprawiła się z Anastazją Pawluczenkową (WTA 28) w I rundzie turnieju w Birmingham. Hiszpanka wygrała 6:1, 6:2. Zaserwowała pięć asów, zdobyła 21 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Kolejną rywalką mistrzyni Wimbledonu będzie Barbora Strycova (WTA 24), która pokonała 3:6, 7:5, 6:3 Jennifer Brady (WTA 77). Czeszka wróciła ze stanu 3:6, 0:2.

Broniąca tytułu Petra Kvitova (WTA 8) wygrała 6:3, 6:4 z Johannę Kontę (WTA 22). Brytyjka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko 11 z 28 punktów przy swoim drugim podaniu. Czeszka obroniła dwa z trzech break pointów. O ćwierćfinał dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zmierzy się z Darią Gawriłową, z którą ma bilans meczów 1-2.

Elina Switolina (WTA 5) zwyciężyła 6:1, 3:6, 6:1 Donnę Vekić (WTA 55). W trwającym 90 minut meczu Ukrainka zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji. W II rundzie zmierzy się z Alize Cornet (WTA 41), która pokonała 5:7, 6:4, 6:1 Jekaterinę Makarową (WTA 34). W ciągu godziny i 56 minut Francuzka zdobyła 37 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Julia Görges (WTA 13) wygrała 6:4, 6:4 z Marią Sakkari (WTA 35). Niemka posłała siedem asów, zgarnęła 30 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i w każdym secie uzyskała po jednym przełamaniu. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Ashleigh Barty (WTA 16), która pokonała 6:4, 6:3 Oceane Dodin (WTA 179). Australijka zaserwowała osiem asów, zdobyła 34 z 40 punktów przy własnym pierwszym serwisie i odparła dwa break pointy.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. TOP5: najładniejsze gole 1. kolejki fazy grupowej (TVP Sport) Mundial 2018. TOP5: najładniejsze gole 1. kolejki fazy grupowej (TVP Sport)

Daria Kasatkina (WTA 14) wróciła z 0:2 w trzecim secie i zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:4 Kristynę Pliskovą (WTA 74). W drugiej partii Czeszka z 1:4 wyszła na 5:4 i serwowała po wygraną, ale straciła trzy gemy z rzędu. W trwającym godzinę i 53 minuty spotkaniu było dziewięć przełamań, z czego pięć dla Rosjanki. Kolejną rywalką tenisistki z Togliatti będzie Łesia Curenko (WTA 37), która odparła cztery z pięciu break pointów i pokonała 7:6(2), 7:5 Heather Watson (WTA 86).

Elise Mertens (WTA 17) przegrała 6:3, 6:7(7), 1:6 z Dalilą Jakupović (WTA 113). Belgijka nie wykorzystała prowadzenia 6:3, 5:2. W drugim secie miała pięć piłek meczowych, po jednej przy 5:3 i w tie breaku oraz trzy w 10. gemie. Odpadła Coco Vandeweghe (WTA 15), która uległa 3:6, 2:6 Petrze Martić (WTA 45). W ciągu 61 minut Chorwatka obroniła dwa break pointy, a sama zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans.

Mihaela Buzarnescu (WTA 30) zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:0 Timeę Babos (WTA 36). Rumunce zanotowano sześć asów. Zdobyła 39 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Martić.

Nature Valley Classic, Birmingham (Wielka Brytania)