ATP Antalya: Yuichi Sugita ruszył po obronę tytułu. Gael Monfils i Fernando Verdasco poznali rywali

Broniący tytułu Yuichi Sugita w trzech setach pokonał Guido Pellę w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Antalyi. Inauguracyjnych rywali poznali Gael Monfils i Fernando Verdasco.

Marcin Motyka
Yuichi Sugita Getty Images / Thomas Starke / Na zdjęciu: Yuichi Sugita
Przed rokiem w turnieju ATP w Antalyi Yuichi Sugita zdobył pierwszy i jak dotychczas jedyny tytuł głównego cyklu. Po 12 miesiącach Japończyk powrócił do Turcji, by bronić trofeum. W poniedziałek wykonał ku temu pierwszy krok. W pojedynku I rundy 29-latek z Tokio wygrał 6:4, 3:6, 6:4 z Guido Pellą.

- Rola obrońcy tytułu to zwiększona presja. Oczywiście, chcę powtórzyć sukces sprzed roku. Ale po przegraniu drugiego seta myślałem tylko o tym, aby cieszyć się tym turniejem, z którego mam tak dobre wspomnienia. Udało się i cieszę się, że wygrałem - skomentował rozstawiony z numerem siódmym Sugita, który w II rundzie zagra z Pierre'em-Huguesem Herbertem. Francuz na otwarcie wyeliminował Federico Delbonisa.

Występ w Turkish Airlines Open Antalya będzie dla Gaela Monfilsa jedynym startem przygotowawczym przed startującym 2 lipca Wimbledonem. Na inaugurację Francuz zmierzy się z Blazem Kavciciem. Słoweński kwalifikant w poniedziałek w dwóch partiach ograł Marcosa Baghdatisa.

Premierowych przeciwników poznali również Adrian Mannarino i Fernando Verdasco. Najwyżej rozstawiony Francuz, zeszłoroczny finalista zmagań w Antalyi, zmierzy się z Ricardasem Berankisem, który okazał się lepszy od Jewgienija Donskoja. Z kolei oznaczony "trójką" Hiszpan powalczy z Jirim Veselym. Czech ograł 6:4, 7:6(5) Jordana Thompsona.

Rozstawiony z numerem ósmym Dusan Lajović wygrał 6:3, 6:3 z kwalifikantem Filipem Horanskym i w II rundzie stanie naprzeciw Nikołoza Basilaszwilego. Tymczasem Guillermo Garcia-Lopez pokonał 6:4, 6:7(7), 6:4, Taro Daniela, a jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Michaił Jużny - Robin Haase. Mecz Rosjanina z Holendrem został przerwany po dwóch setach z powodu zapadającego zmierzchu.

Turkish Airlines Open Antalya, Antalya (Turcja)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 426,1 tys. euro
poniedziałek, 25 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Yuichi Sugita (Japonia, 7) - Guido Pella (Argentyna) 6:4, 3:6, 6:4
Dusan Lajović (Serbia, 8) - Filip Horansky (Słowacja, Q) 6:3, 6:3
Pierre-Hugues Herbert (Francja) - Federico Delbonis (Argentyna) 7:6(5), 6:4
Jiri Vesely (Czechy) - Jordan Thompson (Australia) 6:4, 7:6(5)
Ricardas Berankis (Litwa) - Jewgienij Donskoj (Rosja) 6:2, 6:7(4), 6:3
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) - Taro Daniel (Japonia, Q) 6:4, 6:7(7), 6:4
Blaz Kavcić (Słowenia, Q) - Marcos Baghdatis (Cypr) 7:6(4), 6:3
Michaił Jużny (Rosja, Q) - Robin Haase (Holandia, 5) 6:7(4), 7:6(5) *do dokończenia

wolne losy: Adrian Mannarino (Francja, 1); Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 2); Fernando Verdasco (Hiszpania, 3/WC); Gael Monfils (Francja, 4/WC)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Antalyi?