Challenger Mediolan: Szymon Walków i Tomislav Draganja bez półfinału

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Tenis
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Tenis
zdjęcie autora artykułu

Szymon Walków i partnerujący mu Chorwat Tomislav Draganja odpadli w ćwierćfinale zmagań gry podwójnej w rozgrywanym na kortach ziemnych challengerze w Mediolanie (pula nagród 43 tys. euro).

W środowym ćwierćfinale challengera w Mediolanie Szymon Walków i Tomislav Draganja doznali gładkiej porażki z Julianem Ocleppo i Andreą Vavassorim. Polsko-chorwacka para przegrała z włoskim duetem 1:6, 2:6.

Pojedynek trwał 52 minuty. W tym czasie Walków i Draganja nie posłali asa, popełnili trzy podwójne błędy serwisowe, nie wykorzystali żadnego z trzech break pointów, czterokrotnie zostali przełamani i łącznie zdobyli 30 punktów, o 20 mniej od rywali.

Za występ w imprezie Aspria Tennis Cup Trofeo BCS 22-latek z Wrocławia, który w Mediolanie wygrał pierwszy w karierze na poziomie ATP Challenger Tour poza granicami Polki, i jego partner otrzymają 15 punktów do rankingu ATP oraz 550 euro do podziału.

Z kolei Ocleppo i Vavassori w półfinale zmierzą się z rodakami, posiadaczami dzikiej karty Filippo Baldim i Enrico Dalla Valle bądź z rozstawionymi z numerem drugim Hansem Hachem Verdugo z Meksyku i Szwedem Andreasem Siljeströmem.

Aspria Tennis Cup Trofeo BCS, Mediolan (Włochy) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro środa, 27 czerwca ćwierćfinał gry podwójnej:   Julian Ocleppo (Włochy) / Andrea Vavassori (Włochy) - Szymon Walków (Polska) / Tomislav Draganja (Chorwacja) 6:1, 6:2

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Co z przyszłością reprezentacji? Kadrowicze potrzebują czasu

Źródło artykułu: