Wimbledon: łatwy awans Karoliny Woźniackiej. Wygrane Venus Williams i Wiktorii Azarenki

Karolina Woźniacka oddała trzy gemy Varvarze Lepchenko w I rundzie Wimbledonu. Pierwsze mecze wygrały Venus Williams i Wiktoria Azarenka.
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

Karolina Woźniacka (WTA 2) łatwo awansowała do II rundy Wimbledonu. Pierwszego dnia turnieju Dunka rozbiła 6:0, 6:3 Varvara Lepchenko (WTA 97). W ciągu 59 minut mistrzyni Australian Open zanotowano siedem kończących uderzeń i 10 niewymuszonych błędów. Amerykanka miała dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek. Woźniacka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Kolejną rywalką Dunki będzie Jekaterina Makarowa (WTA 35), która wygrała 7:6(0), 2:6, 6:3 z Petrą Martić (WTA 43). W ubiegłym sezonie Chorwatka doszła w Londynie do IV rundy. W pierwszym secie Rosjanka prowadziła 4:1 i 5:3, ale zmarnowała trzy piłki setowe. W tie breaku nie dała rywalce żadnych szans. W drugiej partii Martić dwa razy odebrała rywalce podanie. W decydującej odsłonie było tylko jedno przełamanie, które Makarowa uzyskała na 2:0. Woźniacka wygrała osiem z dziewięciu dotychczasowych spotkań z Rosjanką.

Venus Williams (WTA 9) zwyciężyła 6:7(3), 6:2, 6:1 Johannę Larsson (WTA 58). Szwedka pozostaje bez wygranego meczu w Wimbledonie (był to jej ósmy występ), ale postraszyła pięciokrotną mistrzynię imprezy. W pierwszym secie wróciła z 2:4 oraz z 1-3 w tie breaku. W dwóch kolejnych partiach Amerykanka opanowała sytuację na korcie. W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu była liderka rankingu zdobyła 17 z 26 punktów przy siatce i wykorzystała dziewięć z 16 break pointów.

Kiki Bertens (WTA 20) pokonała 6:3, 6:2 Barborę Stefkovą (WTA 717). W ciągu 61 minut Holenderka zaserwowała dziewięć asów i obroniła pięć break pointów. Posłała 22 kończące uderzenia przy 14 niewymuszonych błędach. Czeszka miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek. Wiktoria Azarenka (WTA 87) wygrała 7:6(4), 6:3 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 110). W trwającym godzinę i 50 minut meczu Białorusinka odparła pięć z siedmiu break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. Kolejną jej rywalką będzie Karolina Pliskova.

Camila Giorgi (WTA 52) zwyciężyła 6:1, 2:6, 6:4 Anastasiję Sevastovą (WTA 21). W trwającym godzinę i 55 minut meczu Włoszka popełniła 14 podwójnych błędów, ale też uzyskała pięć przełamań. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 32 z 41 punktów. Rebecca Peterson (WTA 78) pokonała 7:6(3), 7:6(9) Viktorię Kuzmovą (WTA 69). W pierwszym secie Słowaczka nie wykorzystała prowadzenia 4:2 i dwóch break pointów na 5:2. W drugiej partii z 2:4 doprowadziła do tie breaka, a w nim zmarnowała cztery piłki setowe.

Luksika Kumkhum (WTA 91) wygrała 4:6, 6:2, 6:3 z Bernardą Perą (WTA 71). W Przy 2:2 w trzecim secie reprezentantka Tajlandii oddała podanie, ale zdobyła cztery kolejne gemy. W trwającym godzinę i 46 minut spotkaniu trzy razy została przełamana, a sama wykorzystała pięć z 12 break pointów. Zdobyła 14 z 19 punktów przy siatce.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)