ATP Bastad: Casper Ruud wygrał mecz młodych-zdolnych. Leonardo Mayer odpadł w I rundzie

19-letni Casper Ruud w trzech setach pokonał 21-letniego Jaume Munara w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Bastad. Z imprezą pożegnał się rozstawiony z numerem szóstym Leonardo Mayer.
Marcin Motyka
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Casper Ruud

19-letni Casper Ruud to wielka nadzieja norweskiego tenisa i najlepszy od dwóch dekad tenisista tego kraju. Z kolei z 21-letnim Jaume Munarem duże nadzieje wiążę się w Hiszpanii, a z racji tego, że pochodzi z Majorki, często jest porównywany do najsłynniejszego mieszkańca tej wyspy, Rafaela Nadala. W poniedziałek ci dwaj młodzi tenisiści zmierzyli się ze sobą w I rundzie turnieju ATP w Bastad.

Pierwszy set spotkania był niezwykle wyrównany. Munar wygrał tę partię 9-7 w tie breaku, wcześniej broniąc trzech piłek setowych. Ale od drugiej odsłony Hiszpan zaczął odczuwać problemy fizyczne, co Ruud bezwzględnie wykorzystał. Norweg zdobył dziewięć z dziesięciu końcowych gemów i ostatecznie zwyciężył 6:7(7), 6:4, 6:0.

Tym samym tenisista z Oslo wykonał pierwszy krok w kierunku powtórzenia wyczynu swojego ojca, Christiana Ruuda, który w 1995 roku zagrał w finale turnieju w Bastad. Kolejnym rywalem Norwega będzie kwalifikant Zdenek Kolar bądź broniący tytułu David Ferrer.

Z zawodami pożegnał się już rozstawiony z numerem szóstym Leonardo Mayer. W pojedynku otwarcia SkiStar Swedish Open 2018 Argentyńczyk po dwóch godzinach i siedmiu minutach przegrał 6:3, 3:6, 4:6 z Matteo Berrettinim.

W poniedziałek rozegrano również decydujące mecze kwalifikacji. Awans do głównej, prócz Kolara, wywalczyli także Corentin Moutet, Juan Ignacio Londero i Simone Bolelli.