WTA Waszyngton: trudna przeprawa Sloane Stephens. Karolina Woźniacka wycofała się

Sloane Stephens w dwóch zaciętych setach pokonała Bethanie Mattek-Sands w I rundzie turnieju WTA International w Waszyngtonie. Z powodu kontuzji nogi w imprezie nie zagra Karolina Woźniacka.

Sloane Stephens Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Największą gwiazdą miała być Karolina Woźniacka (WTA 2), ale wycofała się z powodu kontuzji prawej nogi. W miejsce mistrzyni Australian Open do drabinki weszła Ysaline Bonaventure (WTA 130). W I rundzie Belgijka zmierzy się z Ukrainką Anheliną Kalininą (WTA 143).

W deszczowym Waszyngtonie drugiego dnia turnieju rozegranych zostało siedem spotkań. Sloane Stephens (WTA 3) pokonała 7:5, 6:4 Bethanie Mattek-Sands (WTA 381). W pierwszej partii mistrzyni US Open wróciła z 2:5 i obroniła cztery piłki setowe w 10. gemie. W drugim secie było tylko jedno przełamanie, które trzecia rakieta globu uzyskała na 1:0. W trwającym godzinę i 53 minuty meczu Stephens zaserwowała sześć asów. Obroniła siedem z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką triumfatorki imprezy z 2015 roku będzie Niemka Andrea Petković.

Tytułu nie obroni Jekaterina Makarowa (WTA 30), która przegrała 6:7(2), 3:6 z Aną Bogdan (WTA 87). W pierwszym secie Rosjanka z 1:3 wyszła na 5:4, ale nie wykorzystała piłki setowej. W drugiej partii było pięć przełamań, z czego trzy dla Rumunki. W ciągu 92 minut tenisistka z miejscowości Sinaia odparła sześć z dziewięciu break pointów. W II rundzie zmierzy się z inną Rosjanką Swietłaną Kuzniecową.

Naomi Osaka (WTA 17) wygrała 6:2, 7:6(4) z Bernardą Perą (WTA 95). W drugiej partii Japonka wróciła ze stanu 2:4. W trwającym 79 minut meczu zaserwowała osiem asów. Amerykanka popełniła osiem podwójnych błędów. Następną przeciwniczką Osaki będzie Magda Linette lub Australijka Olivia Rogowska.

Belinda Bencić (WTA 43) dokończyła mecz z Harriet Dart (WTA 178), przerwany w poniedziałek z powodu deszczu. Szwajcarka zwyciężyła 7:5, 6:2. W pierwszym secie podniosła się z 2:5 i obroniła trzy piłki setowe przy 3:5, 0-40. W ciągu 97 minut była siódma rakieta globu zaliczyła siedem przełamań i odparła osiem z 12 break pointów.

O ćwierćfinał Bencić zagra z Nao Hibino (WTA 136), która pokonała 7:5, 6:4 Sofję Żuk (WTA 156). W ciągu 97 minut 18-letnia Rosjanka popełniła osiem podwójnych błędów. Japonka zamieniła na przełamanie sześć z 16 szans. Julia Putincewa (WTA 52) zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:4 Tatjanę Marię (WTA 82). W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu Kazaszka wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Donna Vekić (WTA 44) wygrała 6:3, 6:4 z Caroline Dolehide (WTA 113). W ciągu 71 minut Chorwatka zdobyła 37 z 49 punktów przy własnym podaniu i obroniła trzy break pointy. Kolejną jej rywalką będzie Węgierka Fanny Stollar.

Citi Open, Waszyngton (USA)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 31 lipca

I runda gry pojedynczej:

Sloane Stephens (USA, 2) - Bethanie Mattek-Sands (USA, WC) 7:5, 6:4
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Bernarda Pera (USA) 6:2, 7:6(4)
Belinda Bencić (Szwajcaria, 6) - Harriet Dart (Wielka Brytania, Q) 7:5, 6:2
Donna Vekić (Chorwacja, 7) - Caroline Dolehide (USA) 6:3, 6:4
Julia Putincewa (Kazachstan, 8) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:3, 3:6, 6:4
Ana Bogdan (Rumunia) - Jekaterina Makarowa (Rosja, 4) 7:6(2), 6:3
Nao Hibino (Japonia) - Sofja Żuk (Rosja, Q) 7:5, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sloane Stephens awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Waszyngtonie?