WTA Cincinnati: Kiki Bertens rozbiła Coco Vandeweghe. Maria Sakkari odprawiła Naomi Osakę

Holenderka Kiki Bertens oddała dwa gemy Amerykance Coco Vandeweghe w I rundzie turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati. Japonka Naomi Osaka przegrała z Greczynką Marią Sakkari.

Kiki Bertens Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Kiki Bertens
W Cincinnati nastąpił powrót Coco Vandeweghe (WTA 24). Amerykanka podczas Wimbledonu nabawiła się kontuzji kostki i wycofała się z turnieju w Montrealu. We wtorek nie miała nic do powiedzenia w starciu z Kiki Bertens (WTA 17). Holenderka zaserwowała osiem asów i zwyciężyła 6:2, 6:0 w 62 minuty. Zdobył 28 z 33 punktów przy swoim podaniu. Kolejną rywalką tenisistki z Wateringen będzie Karolina Woźniacka.

Naomi Osaka (WTA 19) przegrała 3:6, 6:7(8) z Marią Sakkari (WTA 31). Greczynka miała dwie piłki meczowe w 10. gemie drugiego seta, ale zwycięstwo zapewniła sobie w tie breaku, w którym odparła trzy setbole. Japonka zaserwowała siedem asów, ale nie udało się jej uzyskać przełamania (miała dwa break pointy). Sakkari przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 32 z 40 punktów. W II rundzie zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit.

Camila Giorgi (WTA 40) pokonała 6:2, 6:3 Anastasiję Sevastovą (WTA 18). Włoszka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i w II rundzie spotka się z Madison Keys. Elise Mertens (WTA 14) wygrała 6:4, 6:2 z Magdaleną Rybarikovą (WTA 29). W pierwszym secie Belgijka wróciła z 0:2. W trwającym 90 minut meczu Słowaczka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 33 punktów przy swoim drugim podaniu.

Ashleigh Barty (WTA 16) zwyciężyła 6:3, 7:5 Marketę Vondrousovą (WTA 102). W drugiej partii Australijka przegrywała 0:3 i 3:5, a w dziewiątym gemie obroniła piłkę setową. W ciągu 92 minut Czeszka popełniła dziewięć podwójnych błędów. W II rundzie Barty zagra z Kaią Kanepi (WTA 46), która pokonała 2:6, 6:3, 6:1 Varvarę Lepchenko (WTA 120). Estonka zrobiła siedem podwójnych pomyłek, ale też odparła osiem z 12 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu szans.

Jekaterina Makarowa (WTA 49) zaserwowała pięć asów oraz zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i w godzinę wygrała 6:3, 6:2 z Aną Bogdan (WTA 78). Anastazja Pawluczenkowa (WTA 28) wykorzystała pięć z 10 break pointów i w 53 minuty rozbiła 6:1, 6:0 Aleksandrę Krunić (WTA 47).

Amanda Anisimova (WTA 173) wygrała 6:3, 6:4 z Timeą Babos (WTA 41). W drugim secie 16-letnia Amerykanka wróciła z 0:3. W ciągu 71 minut odparła trzy z czterech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie wszystkie trzy okazje. Tatjana Maria (WTA 85) zaserwowała 12 asów i zwyciężyła 5:7, 6:3, 6:3 Allie Kiick (WTA 175). W pierwszym secie Niemka roztrwoniła prowadzenie 5:2, ale w dwóch kolejnych partiach zapewniła sobie awans. Kolejną jej przeciwniczką będzie Sloane Stephens.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)