WTA Quebec City: Monica Puig w II rundzie. Heather Watson lepsza od Moniki Niculescu

Portorykanka Monica Puig pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Quebec City. Odpadła Rumunka Monica Niculescu, która przegrała z Brytyjką Heather Watson.

Monica Puig Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Monica Puig
Monica Puig (WTA 50) to jedna z największych gwiazd 26. edycji turnieju w Quebec City. W I rundzie mistrzyni olimpijska pokonała 6:2, 6:3 Beatriz Haddad Maię (WTA 126). W trwającym 69 minut meczu Portorykanka zaserwowała pięć asów i zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z dziesięciu break pointów.

Kolejną rywalką Puig będzie Madison Brengle (WTA 101), która zwyciężyła 6:4, 6:7(2), 6:4 Victorię Duval (WTA 254). W pierwszym secie wyżej notowana Amerykanka wróciła z 0:3. W trzeciej partii prowadziła 3:0, ale wygrała po zaciętej końcówce. W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu było 16 przełamań, z czego dziewięć dla Brengle.

Pauline Parmentier (WTA 69) pokonała 7:5, 6:3 Weronikę Kudermetową (WTA 121). W pierwszym secie Francuzka wróciła z 1:3, a mogła przegrywać 1:4, ale obroniła break pointa. W ciągu 88 minut Rosjanka miała 10 szans na przełamanie i wykorzystała tylko jedną. W II rundzie Parmentier spotka się z Christiną McHale (WTA 100), która odrodziła się z 3:5 w trzeciej partii i zwyciężyła 2:6, 6:2, 7:6(1) Dajanę Jastremską (WTA 96) po dwóch godzinach i 18 minutach.

Monica Niculescu (WTA 81) przegrała 5:7, 2:6 z Heather Watson (WTA 107). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Brytyjka uzyskała na 7:5. W drugiej partii Rumunka z 0:5 zbliżyła się na 3:5 po obronie czterech piłek meczowych, ale zmarnowała break pointa na 4:5 i pożegnała się z turniejem. W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu tenisistka z Bukaresztu zamieniła na przełamanie tylko jedną z 15 okazji.

W II rundzie przeciwniczką Watson będzie 16-letnia Leylah Fernandez (WTA 588), która pokonała 6:3, 7:5 Gabrielę Dabrowski (WTA 542). Niżej notowana Kanadyjka prowadziła 6:3, 4:2 i straciła trzy gemy z rzędu, ale trzy kolejne padły jej łupem. W ciągu 74 minut zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i odparła dwa z trzech break pointów.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)