WTA Hiroszima: trudne otwarcie Su-Wei Hsieh. Porażka Eugenie Bouchard z Nao Hibino

Tajwanka Su-Wei Hsieh pokonała Słowenkę Polonę Hercog w I rundzie turnieju WTA International w Hiroszimie. Kanadyjka Eugenie Bouchard przegrała z Japonką Nao Hibino.

Su-Wei Hsieh Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Su-Wei Hsieh
Su-Wei Hsieh (WTA 40) miała niełatwą przeprawę w I rundzie turnieju w Hiroszimie. Popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale pokonała 4:6, 6:1, 6:3 Polonę Hercog (WTA 77). Obie tenisistki miały po 14 break pointów. Tajwanka pięć razy straciła podanie, a sama uzyskała osiem przełamań. Hsieh w tym roku doszła do IV rundy Australian Open i Wimbledonu. W Melbourne odprawiła Garbine Muguruzę, a w Londynie wyeliminowała Simonę Halep.

Kolejną rywalką Tajwanki będzie Mandy Minella (WTA 139), która wygrała 6:3, 6:4 z Kurumi Narą (WTA 118). W drugim secie reprezentantka Luksemburga wróciła z 0:2, 15-40. Od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W ciągu 92 minut wykorzystała sześć z 10 break pointów. W ubiegłym roku w Tajpej Hsieh była lepsza od Minelli w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Eugenie Bouchard (WTA 111) przegrała 4:6, 4:6 z Nao Hibino (WTA 138). Japonka zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji. W II rundzie reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Shuai Zhang, pogromczynią Magdaleny Fręch. Amanda Anisimova (WTA 134) w 51 minut rozbiła 6:1, 6:1 Janę Fett (WTA 129). Amerykanka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów.

Qiang Wang (WTA 44) zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:3 Priscillę Hon (WTA 176). Chinka obroniła sześć z ośmiu break pointów. Miała 27 szans na przełamanie i wykorzystała pięć. Zarina Dijas (WTA 65) rozbiła 6:2, 6:1 Sarę Sorribes (WTA 86). Kazaszka zdobyła 28 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kateryna Kozłowa (WTA 123) pokonała 6:2, 6:3 Yuxuan Zhang (WTA 231). Ukrainka zgarnęła 32 z 46 punktów przy własnym pierwszym serwisie i obroniła dwa break pointy. Tamara Zidansek (WTA 75) uzyskała pięć przełamań i wygrała 6:2, 6:4 z Ariną Rodionową (WTA 172). W II rundzie Słowenka zmierzy się z Magdą Linette, od której w tym roku była lepsza w Rabacie oraz w finale challengera w Bol.

Hana-cupid Japan Women's Open, Hiroszima (Japonia)