WTA Quebec City: porażki Petry Martić i Moniki Puig z Amerykankami. Rebecca Marino zatrzymana

Petra Martić i Monica Puig na ćwierćfinale zakończyły udział w turnieju WTA International w Quebec City. Chorwatka przegrała z Jessicą Pegulą, a Portorykanka uległa Sofii Kenin.

Petra Martić Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Petra Martić
Petra Martić (WTA 38) straciła cztery gemy w pierwszych dwóch rundach. W ćwierćfinale turnieju w Quebec City Chorwatka uległa 3:6, 5:7 Jessice Peguli (WTA 227). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Amerykanka uzyskała na 4:2. W drugiej partii 24-latka z Charleston wróciła z 0:3. W trwającym 85 minut meczu Pegula zdobyła 41 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery z pięciu break pointów.

Martić miała serię siedmiu z rzędu wygranych meczów. Na początku września w Chicago (challenger WTA) zdobyła największy tytuł w dotychczasowej karierze. W Quebec City Chorwatka zanotowała czwarty w tym roku ćwierćfinał w głównym cyklu. Wcześniej tę fazę osiągnęła w Budapeszcie, Indian Wells i Bukareszcie. Pegula awansowała do drugiego półfinału w karierze (Waszyngton 2016).

Monica Puig (WTA 50) przegrała 3:6, 1:6 z Sofią Kenin (WTA 67). W ciągu 55 minut 19-letnia Amerykanka zaserwowała sześć asów, zgarnęła 26 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Awansowała do drugiego półfinału w sezonie i zarazem w karierze (Majorka). O finał zmierzy się z Pegulą.

Pauline Parmentier (WTA 69) zwyciężyła 7:6(7), 6:1 Varvarę Lepchenko (WTA 110). W pierwszym secie Francuzka przegrywała 1:3. W 10. gemie obroniła piłkę setową, a w tie breaku wróciła z 1-4 i odparła jeszcze jednego setbola (przy 6-7). W trwającym 80 minut meczu 32-latka z Paryża zdobyła 35 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z pięciu break pointów. Parmentier osiągnęła drugi półfinał w sezonie w głównym cyklu. W kwietniu zdobyła tytuł w Stambule.

Kolejną rywalką Francuzki będzie Heather Watson (WTA 107), która pokonała 6:3, 6:4 Rebekkę Marino (WTA 264). Brytyjka posłała pięć asów, zgarnęła 26 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie trzy z sześciu okazji. Tenisistka z Guernsey awansowała do drugiego w tym roku półfinału w WTA Tour (Hobart).

Dla 27-letniej Marino był to pierwszy ćwierćfinał od 2011 roku i turnieju właśnie w Quebec City. Kanadyjka pięć lat temu zakończyła karierę z powodu depresji. Do rywalizacji na zawodowych kortach wróciła w ubiegłym sezonie, a w obecnym wywalczyła cztery tytuły ITF. Najwyżej w rankingu była notowana na 38. pozycji. Jedyny do tej pory finał w głównym cyklu osiągnęła w 2011 roku w Memphis.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)