WTA Kanton: Andrea Petković powalczy o finał. Julia Putincewa w pierwszym półfinale w sezonie

Niemka Andrea Petković wyeliminowała Białorusinkę Wierę Łapko w ćwierćfinale turnieju WTA International w Kantonie. Do półfinału awansowała Kazaszka Julia Putincewa.

Andrea Petković Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Andrea Petković
Niespełna dwa miesiące temu na otwarcie amerykańskiego lata Andrea Petković (WTA 85) doszła do półfinału w Waszyngtonie eliminując po drodze Sloane Stephens. Teraz Niemka dobrze rozpoczyna azjatycką jesień. W ćwierćfinale w Kantonie pokonała 6:2, 7:6(2) Wierę Łapko (WTA 66). W drugim secie była dziewiąta rakieta globu wróciła ze stanu 2:4.

W trwającym godzinę i 40 minut meczu Petković zaserwowała pięć asów i zdobyła 31 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z ośmiu okazji. Niemka po raz drugi w tym roku pokonała Łapko. W marcu była górą w Miami.

Julia Putincewa (WTA 61) wygrała 6:4, 6:1 z Kateryną Kozłową (WTA 117). Kazaszka od stanu 1:4 zdobyła 11 z 12 kolejnych gemów. W ciągu godziny i 30 minut zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i odparła pięć z sześciu break pointów. Putincewa awansowała do pierwszego półfinału od lutego 2017 roku (Petersburg).

Bernarda Pera (WTA 82), która zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Aleksandrę Krunić (WTA 50) po dwóch godzinach i 29 minutach. W trzecim secie rozstawiona z numerem czwartym Serbka nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W całym meczu było 14 przełamań, z czego osiem dla Amerykanki. Leworęczna tenisistka urodziła się w Zadarze i w latach 2009-2013 była reprezentantką Chorwacji. Awansowała do pierwszego półfinału w głównym cyklu. W kwietniu doszła do ćwierćfinału w Charleston.

Qiang Wang (WTA 41), która pokonała 6:4, 6:0 Fionę Ferro (WTA 121). W trwającym 86 minut meczu Chinka zaserwowała pięć asów i zdobyła 30 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć break pointów i osiągnęła trzeci półfinał od lipca (Nanchang, Hiroszima). Dla Ferro był to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu.

W piątek w półfinale Petković po raz pierwszy zmierzy się z Wang. Putincewa spotka się z Perą, z którą niedawno przegrała w I rundzie US Open.

Guangzhou International Women's Open, Kanton (Chiny)