WTA Kanton: Qiang Wang zatrzymała Andreę Petković. Chinka spotka się z Julią Putincewą w finale

Chinka Qiang Wang pokonała Niemkę Andreę Petković i zmierzy się z Kazaszką Julią Putincewą w finale turnieju WTA International w Kantonie.

Qiang Wang Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Qiang Wang
Qiang Wang (WTA 41) kontynuuje dobrą passę z ostatnich tygodni. W Nanchangu zdobyła tytuł, a w Hiroszimie doszła do półfinału. W piątek pokonała 6:2, 6:2 Andreę Petković (WTA 85) i awansowała do finału turnieju w Kantonie. W poniedziałek Chinka zadebiutuje w Top 40 rankingu.

W ciągu 74 minut Wang wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów i zdobyła 15 z 21 punktów przy drugim podaniu rywalki. W drugim secie Petković prowadziła 2:0, ale straciła sześć gemów z rzędu. Dla Niemki, byłej dziewiątej rakiety globu, był to drugi w tym roku półfinał w głównym cyklu, po Waszyngtonie.

Julia Putincewa (WTA 61) wygrała 6:1, 6:4 z Bernardą Perą (WTA 82). W drugim secie Kazaszka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W ciągu 94 minut wykorzystała sześć z 12 break pointów i zdobyła o 16 punktów więcej od rywalki (67-51). Było to ich drugie spotkanie. W I rundzie tegorocznego US Open ze zwycięstwa cieszyła się Amerykanka.

W kwietniu Pera osiągnęła ćwierćfinał w Charleston, a w Kantonie zanotowała pierwszy półfinał w głównym cyklu. W I rundzie Amerykanka odprawiła Magdalenę Fręch. Putincewa awansowała do drugiego finału. W lutym 2017 roku w Petersburgu uległa Kristinie Mladenović po znakomitej trzysetowej batalii. W poniedziałek Kazaszka, dwukrotna ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa (2016 i 2018), wróci do Top 50 rankingu.

W sobotę o godz. 9:00 czasu polskiego Wang i Putincewa zmierzą się o tytuł. Dwa dotychczasowe mecze tych tenisistek były trzysetowe i wygrała je Kazaszka (Puchar Federacji 2014, Roland Garros 2018).

Guangzhou International Women's Open, Kanton (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 21 września

półfinał gry pojedynczej:

Qiang Wang (Chiny, 3) - Andrea Petković (Niemcy) 6:2, 6:2
Julia Putincewa (Kazachstan, 5) - Bernarda Pera (USA) 6:1, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)