ATP Metz: Kei Nishikori niespodziewanie przegrał w półfinale z Matthiasem Bachingerem. Gilles Simon zagra o rekord

Najwyżej rozstawiony Kei Nishikori w trzech setach przegrał z Matthiasem Bachingerem w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Metz. W finale Niemiec zmierzy się z Gillesem Simonem.

Marcin Motyka
Kei Nishikori Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Kei Nishikori
W turnieju ATP w Metz Kei Nishikori mógł zdobyć pierwszy od lutego 2016 roku tytuł w głównym cyklu. Aby to osiągnąć, zabrakło mu jednak dwóch wygranych meczów. Najwyżej rozstawiony Japończyk odpadł bowiem w półfinale, niespodziewanie przegrywając 6:2, 4:6, 5:7 z notowanym na 166. miejscu w klasyfikacji singlistów Matthiasem Bachingerem.

Pokonując aktualnie 12. na świecie Nishikoriego, Bachinger odniósł pierwszą w karierze wygraną nad rywalem z czołowej "15" rankingu ATP. 31-latek Niemiec, który do głównej drabinki Moselle Open przebijał się przez kwalifikacje, awansował również do swojego premierowego finału na poziomie ATP World Tour.

W 15-letniej historii imprezy w Metz aż dziesięć edycji kończyło się triumfem tenisisty z Francji. W tym roku po trofeum także może sięgnąć reprezentant gospodarzy, Gilles Simon. 33-latek z Nicei w sobotnim półfinale nie dał szans Radu Albotowi. Czterokrotnie przełamał podanie Mołdawianina i wygrał 6:3, 6:1 w 78 minut.

Dla Simona to 21. w karierze finał w głównym cyklu, w tym trzeci w obecnym sezonie. Jak dotychczas wywalczył 13 tytułów. Ostatnie mistrzostwo zdobył w pierwszym tygodniu 2018 roku, zwyciężając w Pune. W Metz triumfował w latach 2010 i 2013. Jeśli wygra także tegoroczną edycję, wyrówna należący do Jo-Wilfrieda Tsongi rekord trzech zwycięstw w tej imprezie.

Niedzielny finał (początek nie wcześniej niż o godz. 15:45) będzie trzecią konfrontacją pomiędzy Simonem a Bachingerem. Obie poprzednie, w 2011 roku w Bangkoku i w 2012 w Bukareszcie, wygrał Francuz.