ATP Chengdu: Auger-Aliassime odprawił Chunga. Tomic i Sousa obronili meczbole

Felix Auger-Aliassime pokonał rozstawionego z "dwójką" Hyeona Chunga w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w chińskim Chengdu. Do ćwierćfinału po obronie piłek meczowych awansowali w środę Joao Sousa i Bernard Tomic.

Rafał Smoliński
Felix Auger-Aliassime Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
18-letni Felix Auger-Aliassime osiągnął pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu. Zdolny Kanadyjczyk pokonał rozstawionego z "dwójką" Koreańczyka Hyeona Chunga 7:6(2), 5:7, 6:4. To jedno z najcenniejszych zwycięstw w karierze tenisisty z Montrealu. Mogło być ono bardziej okazałe, gdyby reprezentant z Kraju Klonowego Liścia utrzymał przewagę przełamania w drugim secie.

W piątek rywalem Kanadyjczyka będzie Bernard Tomic. Australijczyk wygrał starcie kwalifikantów z Lloydem Harrisem. Tenisista z RPA celował w pierwszy ćwierćfinał w ATP World Tour, lecz nie wykorzystał wielkiej szansy. W tie breaku zmarnował piłkę meczową przy własnym podaniu, po czym przegrał ostatecznie 6:7(5), 6:2, 6:7(6).

Z jeszcze większych opałów wydobył się Joao Sousa, który obronił dwa meczbole w pojedynku z Vaskiem Pospisilem. Kanadyjczyk prowadził w trzeciej partii już 5:2, ale w dziewiątym gemie nie wykorzystał dwóch okazji na zwieńczenie pojedynku. W tie breaku Portugalczyk rozbił rywala do zera, wygrywając 6:7(4), 6:4, 7:6(0) i poprawiając na 4-0 bilans spotkań z Pospisilem. W piątek rywalem Sousy będzie Tunezyjczyk Malek Jaziri, który pokonał Francuza Adriana Mannarino 6:3, 7:6(5).

W środę rozegrano również jeden mecz I rundy singla. Włoch Matteo Berrettini wygrał w 73 minuty z Hindusem Prajneshem Gunneswaranem 6:3, 6:4, dzięki czemu spotka się w czwartek z Australijczykiem Matthew Ebdenem.

Chengdu Open, Chengdu (Chiny)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 1,070 mln dolarów
środa, 26 września

II runda gry pojedynczej:

Joao Sousa (Portugalia, 7) - Vasek Pospisil (Kanada) 6:7(4), 6:4, 7:6(0)
Felix Auger-Aliassime (Kanada, LL) - Hyeon Chung (Korea Południowa, 2) 7:6(2), 5:7, 6:4
Malek Jaziri (Tunezja) - Adrian Mannarino (Francja, 4) 6:3, 7:6(5)
Bernard Tomic (Australia, Q) - Lloyd Harris (RPA, Q) 7:6(5), 2:6, 7:6(6)