Roland Garros: Domachowska odpadła

Marta Domachowska przegrała w pierwszej rundzie wielkoszlemowych zawodów na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Nasza tenisistka okazała się słabsza od Chinki Na Li.

W tym artykule dowiesz się o:

Domachowska zagrała podobne spotkanie jak przeciwko Alonie Bondarenko w Warszawie - po dobrym początku seta przyszła słabsza gra. Polka zdobyła w pierwszej partii przewagę przełamania i prowadziła już 4:2. Od tego momentu Chinka zaczęła grać znacznie lepiej, a Polka rozpoczęła serię błędów. W konsekwencji Domachowska przegrała seta 4:6.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od prowadzenia Chinki 3:0. Domachowska dopiero wtedy wygrała po raz pierwszy swój serwis, ale nie mogła odrobić straty przełamania. W najgorszym możliwym momencie nasza tenisistka straciła swojego gema serwisowego po raz drugi - przy stanie 4:6, 2:5, i przewadze Chinki, Li wykorzystała drugą piłkę meczową.

Domachowska weźmie udział również w turnieju debla. Według wcześniejszych planów jej partnerką ma być Tamira Paszek.