ATP Pekin: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w półfinale po obronie meczboli

Łukasz Kubot i Marcelo Melo obronili trzy piłki meczowe i po super tie breaku pokonali Rohana Bopannę i Edouarda Rogera-Vasselina w ćwierćfinale zmagań w grze podwójnej w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Pekinie.

Marcin Motyka
Marcelo Melo i Łukasz Kubot Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Marcelo Melo i Łukasz Kubot
Czwartkowy ćwierćfinał turnieju ATP w Pekinie był trzecim w tym sezonie pojedynkiem pomiędzy Łukaszem Kubotem i Marcelo Melo a Rohanem Bopanną i Edouardem Rogerem-Vasselinem. Polak i jego brazylijski partner zwyciężyli w Sydney, natomiast przegrali w Rolandzie Garrosie. W meczu o półfinał China Open znów okazali się lepsi, ale po bardzo trudnej batalii.

Pierwszego seta Bopanna i Roger-Vasselin wygrali 6:4. Drugi też zakończył się takim wynikiem i o jego losach również zadecydowało jedno przełamanie, tyle że dla Kubota i Melo.

O wygranej musiał rozstrzygać super tie break. Rozgrywka była niezwykle wyrównany. Żadna z par nie potrafiła wywalczyć dwupunktowej przewagi. W końcu udało się to Hindusowi i Francuzowi, którzy wyszli na prowadzenie 9-7, co oznaczało dwa meczbole, lecz Kubot i Melo wyrównali na 9-9. Polsko-brazylijski duet obronił także trzecią piłkę meczową (przy 9-10), od stanu 10-10 wygrał trzy akcje z rzędu i zwyciężył w całym spotkaniu.

Mecz trwał godzinę i 27 minut. W tym czasie Kubot i Melo posłali dwa asy, popełnili dziewięć podwójnych błędów serwisowych, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali jednego z dwóch break pointów i łącznie zdobyli 64 punkty, o pięć mniej od rywali.

Przeciwnikami rozstawionych z numerem drugim Polaka i Brazylijczyka w półfinale China Open 2018, w sobotę, będą Juan Sebastian Cabal i Robert Farah. Oznaczeni "trójką" Kolumbijczycy wygrali 4:6, 7:6(2), 10-8 z parą Denis Mołczanow / Igor Zelenay.

China Open, Pekin (Chiny)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 3,401 mln dolarów
czwartek, 4 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Chiny, 2) - Rohan Bopanna (Indie) / Edouard Roger-Vasselin (Francja) 4:6, 6:4, 12-10

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do finału?