David Ferrer zdobył tytuł i potwierdził, że wiosną pożegna się z tenisem. "Moja decyzja jest ostateczna"

David Ferrer wiosną przyszłego roku zakończy tenisową karierę. Swoją decyzję Hiszpan potwierdził w ubiegłym tygodniu podczas turnieju rangi ATP Challenger Tour w Monterrey, w którym zwyciężył.

Marcin Motyka
David Ferrer Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: David Ferrer
W ubiegłym tygodniu David Ferrer wziął udział w challengerze w Monterrey. Zdobył tytuł, w finale pokonując 6:3, 6:4 Ivo Karlovicia. - Byłem zaskoczony tym, jak dobry jest to turniej. Pod względem organizacji jest nawet lepszy od niektórych imprez rangi ATP World Tour. Wszystkim, którzy chcą tu wystąpić, mogę to polecić, bo gra tutaj to prawdziwa przyjemność - mówił.

Hiszpan również w trakcie imprezy oficjalnie potwierdził, że wiosną przyszłego roku pożegna się z zawodowym tenisem. - Wciąż staram się dawać z siebie wszystko w każdym meczu. Kocham grać w tenisa, ale moja decyzja jest ostateczna. Nie wiem, czy jeszcze zdobędę jakikolwiek tytuł, ale i tak Monterrey na zawsze zapisze się w mojej pamięci - dodał.

Nim Ferrer zakończy karierę, wystąpi jeszcze w kilku turniejach w 2019 roku. Na pewno w styczniu zagra w Pucharze Hopmana, w lutym w Acapulco, a w kwietniu w Barcelonie. Jego pożegnalnym występem ma być majowa impreza ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie.

36-letni Ferrer zawodową karierę rozpoczął w 2000 roku. W tym czasie zdobył 27 tytułów głównego cyklu, dwukrotnie w barwach drużyny narodowej wygrał Puchar Davisa, zagrał w finale wielkoszlemowego Roland Garros 2013, a w rankingu ATP najwyżej wspiął się na trzecie miejsce.

Czy przed zakończeniem kariery David Ferrer zdobędzie jeszcze jakikolwiek tytuł na zawodowych kortach?