ATP Szanghaj: Novak Djoković - Jeremy Chardy 12:0. Dominic Thiem i Marin Cilić pokonani w II rundzie

Novak Djoković w dwóch setach pokonał Jeremy'ego Chardy'ego w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju. Z imprezy odpadli Dominic Thiem i Marin Cilić, który we wtorek nie wykorzystał dwóch meczboli.

Marcin Motyka
Novak Djoković Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Novak Djoković
- W poprzednich meczach z nim byłem w stanie odsłonić jego słabości. Zneutralizować jego pierwsze podanie i zmuszać go do biegania - powiedział Novak Djoković przed spotkaniem II rundy turnieju ATP w Szanghaju z Jeremym Chardym. We wtorek Serb zmierzył się z Francuzem 12. raz. Po raz 12. wygrał i znów bez straty seta. Tym razem okazał się lepszy w stosunku 6:3, 7:5.

- Jestem zadowolony z tego, jak się zaprezentowałem. Uważam, że jestem bardzo blisko osiągnięcia swojego najlepszego pułapu i ten występ był bliski mojego najwyższego poziomu - mówił Serb, który w ciągu 83 minut gry zaserwował cztery asy, przy własnym podaniu zdobył 75 proc. rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wykorzystał trzy z pięciu break pointów.

Marin Cilić zanotował drugą z rzędu niespodziewaną porażkę. W ubiegłym tygodniu w Tokio uległ Janowi-Lennardowi Struffowi, mimo że dwukrotnie serwował po zwycięstwo, natomiast we wtorek nie sprostał Nicolasowi Jarry'emu. Chorwat przegrał 6:2, 6:7(6), 5:7, choć miał niemal wygrany pojedynek. W drugiej partii nie wykorzystał dwóch meczboli (jednego w dziesiątym gemie i jednego w tie breaku), natomiast w trzeciej roztrwonił prowadzenie 5:3.

Pokonując aktualnie szóstego w rankingu ATP Cilicia, Jarry odniósł największe zwycięstwo w karierze i zarazem drugie nad rywalem z czołowej "10" klasyfikacji singlistów. Wywalczył również premierowy awans do 1/8 finału imprezy rangi ATP World Tour Masters 1000.

Z największej wygranej w karierze we wtorek mógł cieszyć się też Matthew Ebden. Australijczyk po dwóch godzinach i 45 minutach zaciętej batalii ograł 6:4, 6:7(8), 7:6(4) notowanego na siódmej lokacie w rankingu ATP Dominika Thiema. Dla Ebdena to jednocześnie trzecie zwycięstwo nad graczem z Top 10. W III rundzie 30-latek z Perth zmierzy się z Peterem Gojowczykiem. Niemiec także potrzebował tie breaka trzeciego seta, aby uporać się z Martonem Fucsovicsem.

W 1/8 finału zameldował się również Borna Corić. Rozstawiony z numerem 13. Chorwat zaserwował sześć asów, ani razu nie musiał bronić się przed stratą podania, uzyskał trzy przełamania i wygrał 6:4, 6:2 z kwalifikantem, Bradleyem Klahnem.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)