Roland Garros: spacerek Safiny

Dinara Safina (nr 1) pokonała Anne Keothavong (WTA 48) 6:0, 6:0 i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open, rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 7,23 mln euro). Początek turnieju należy do nastolatek. Do drugiej rundy awansowały 16-letnia Michelle Larcher de Brito (WTA 132) i 18-letnia Polona Hercog (WTA 167).

W tym artykule dowiesz się o:

Safina, która przed przyjazdem do Paryża wygrała turnieje w Rzymie i Madrycie, nie dała żadnych szans Keothavong. Rosjanka rozpoczęła to spotkanie od szybkiego prowadzenia 2:0. W trzecim gemie Brytyjka miała dwa break pointy, ale ich nie wykorzystała. Do końca spotkania nie miała więcej szans na przełamanie serwisu rywalki.

W drugim secie Keothavong mogła zdobyć dwa gemy. W czwartym gemie nie wykorzystała prowadzenia 40-0 przy własnym podaniu popełniając dwa podwójne błędy serwisowe.

Liderka światowego rankingu kontrolowała sytuację od początku do końca. Na chwilę rozluźniła się w końcówce tego meczu, a właściwie w ostatnim gemie. Nie wykorzystała trzech piłek meczowych psując w prosty sposób dwa returny i wyrzucając forhend. Keothavong miała dwie szanse na gema, ale nie zdołała ich wykorzystać. Przy piątym meczbolu Safina popisała się wygrywającym forhendem i po 62 minutach zapewniła sobie spokojny awans do kolejnej rundy.

W całym spotkaniu Keothavong miała cztery kończącego uderzenia i 21 niewymuszonych błędów. Safina w ostatecznym rozrachunku wyszła na zero (24-24).

Już w pierwszej rundzie seta straciła Venus Williams (nr 3). Amerykanka pokonała swoją rodaczkę Bethanie Mattek-Sands (WTA 45) 6:1, 4:6, 6:2 po blisko dwóch godzinach walki. Venus sześć razy przełamała serwis rywalki, sama zaś straciła własne podanie trzy razy.

Venus Williams, która w swojej kolekcji ma siedem wielkoszlemowych tytułów, French Open nigdy nie wygrała i tylko raz w Paryżu doszła do finału. W drugiej rundzie Amerykanka zagra z Czeszką Lucie Safarovą (WTA 46), która pokonała Niemkę Sabine Lisicki (WTA 39) 6:1, 2:6, 6:1.

Trwa dobra passa młodych kwalifikantek. Najpierw 18-letnia Polona Hercog pokonała Alisę Klejbanową (nr 23) 6:2, 4:6, 6:1, a następnie 16-letnia Michelle Larcher de Brito wygrała z Brytyjką Melanie South (WTA 121) 0:6, 7:6 (7-5), 7:5. Portugalka już po raz drugi odniosła w Paryżu zwycięstwo, mimo że przegrała pierwszego seta do zera. W decydującej rundzie kwalifikacji pierwszego seta meczu z Rosjanką Jekateriną Iwanową (WTA 151) przegrała po 19 minutach (zdobyła zaledwie dziewięć punktów).

W meczu z South de Brito popełniła 12 podwójnych błędów serwisowych, ale nie przeszkodziło jej to w odniesieniu zwycięstwa. To był czwarty trzysetowy mecz Portugalki na kortach Rolanda Garrosa.

Lucie Hradecka (Czechy) - Yvonne Meusburger (Austria) 6:1, 6:2

Michelle Larcher de Brito (Portugalia) - Melanie South (Wielka Brytania) 0:6, 7:6 (7-5), 7:5