WTA Luksemburg: Bencić w pierwszym półfinale od 2016 roku. Goerges skruszyła opór Vekić

Julia Goerges pokonała w trzech setach Donnę Vekić w ćwierćfinale turnieju WTA International w Luksemburgu. Pierwszy od dwóch lat półfinał osiągnęła Belinda Bencić.

Belinda Bencić Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W ćwierćfinale Julia Görges (WTA 9) straciła pierwszego seta w tym tygodniu w Luksemburgu. Niemka wygrała 6:3, 3:6, 6:3 z Donną Vekić (WTA 35). W każdym secie było po jednym przełamaniu. W trwającym godzinę i 54 minuty spotkaniu dziewiąta rakieta globu zaserwowała siedem asów i zdobyła 42 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów i podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Chorwatką.

Belinda Bencić (WTA 47) pokonała 6:4, 6:1 Wierę Łapko (WTA 62) i awansowała do pierwszego półfinału od czerwca 2016 roku (Den Bosch). Szwajcarka posłała sześć asów i zgarnęła 27 z 38 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama zamieniła na przełamanie cztery z 14 szans. W ubiegłym tygodniu tenisistki te spotkały się w Linzu i w trzech setach zwyciężyła Białorusinka.

Dajana Jastremska (WTA 66) wygrała 6:1, 6:4 z Margaritą Gasparian (WTA 124). Ukrainka zdobyła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. 18-latka z Odessy jest niepokonana od ośmiu meczów. W ubiegłym tygodniu triumfowała w Hongkongu. Gasparian pod koniec września wywalczyła tytuł w Taszkencie.

Andrea Petković (WTA 67) nie dokończyła meczu z Eugenie Bouchard (WTA 108). Niemka skreczowała przy stanie 6:4, 0:4 z powodu kontuzji lewego uda. Kanadyjka zaserwowała dziewięć asów. Pięć meczów z rzędu (w Luksemburgu przeszła dwustopniowe eliminacje) wygrała po raz pierwszy od 2014 roku. Finalistka Wimbledonu 2014 osiągnęła drugi półfinał w sezonie (Gstaad) i w poniedziałek wróci do Top 100 rankingu.

W piątek o godz. 17:00 Bouchard spotka się z Görges, którą pokonała cztery lata temu w drodze do półfinału Rolanda Garrosa. Następnie o finał zmierzą się Bencić i Jastremska. Bilans ich konfrontacji to 1-1. W ubiegłym roku w finale turnieju ITF w Petersburgu górą była Szwajcarka, a w obecnym sezonie w New Haven z wygranej cieszyła się Ukrainka.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)