ATP Bazylea: Marin Cilić zatarł złe wrażenie z występów w Azji. Chorwat łatwo pokonał Denisa Shapovalova

Marin Cilić w dwóch setach pokonał Denisa Shapovalova w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Bazylei. Z zawodami pożegnał się już Marco Cecchinato, który przegrał z Henrim Laaksonenem.

Marcin Motyka
Marin Cilić Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Marin Cilić
Marin Cilić przystąpił do turnieju ATP w Bazylei po nieudanych występach w Azji. Na największym kontynencie świata wystartował w dwóch imprezach i w obu odpadł już po inauguracyjnym pojedynku, ponosząc niespodziewane porażki z niżej notowanymi rywalami, trwoniąc w tych meczach wysokie prowadzenie. W Tokio uległ Janowi-Lennardowi Struffowi, a w Szanghaju zmarnował meczbole w konfrontacji z Nicolasem Jarrym.

W I rundzie Swiss Indoors Basel Chorwat zmierzył się z Denisem Shapovalovem. I rozpoczął to spotkanie tak, jakby chciał zatrzeć złe wrażenie z poprzednich występów. Na "dzień dobry" dwukrotnie przełamał podanie Kanadyjczyka i objął prowadzenie 4:0. Pierwszego seta ostatecznie wygrał 6:4. Drugą partię ponownie zaczął od breaka, następnie po raz kolejny odebrał serwis rywalowi i zwyciężył 6:2.

Rozstawiony z numerem trzecim Cilić, który w ciągu 75 minut gry nie zaserwował asa, przy własnym podaniu zdobył 74 proc. rozegranych punktów, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z siedmiu break pointów, posłał 11 zagrań kończących i popełnił dziesięć niewymuszonych błędów, w 1/8 finału zmierzy się z Mariusem Copilem. Rumuński kwalifikant ograł Ryana Harrisona.

Drugi poniedziałkowy mecz na korcie centralny także zakończył się wynikiem 6:4, 6:2. W takim stosunku Henri Laaksonen pokonał oznaczonego "szóstką" Marco Cecchinato. Tym samym w II rundzie dojdzie do starcia posiadaczy dzikich kart. Szwajcar zagra z Taylorem Fritzem. Amerykanin okazał się lepszy od Laslo Djere.

Miejsce Stana Wawrinki, który doznał kontuzji na treningu i wycofał się z turnieju, jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji zajął Dusan Lajović. Serb w I rundzie zmierzy się z Adrianem Mannarino.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)