Cykl ITF: Joanna Zawadzka była o krok od tytułu w deblu. Polacy nie wystąpią w finale w Libercu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Tenis
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Tenis

Joanna Zawadzka i Silvia Njirić nie wykorzystały wielkiej szansy na wygranie turnieju ITF na kortach twardych w tunezyjskim Monastyrze. W czeskim Libercu do finału debla nie zakwalifikowali się Dominik Nazaruk i Maciej Rajski.

W sobotnim finale Joanna Zawadzka i Silvia Njirić miały trudne rywalki, najwyżej rozstawione Kristynę Hrabalovą i Nikolę Tomanovą. Czeszki pewnie wygrały pierwszego seta, ale w drugiej partii były gorsze. W ten sposób doszło do mistrzowskiego tie breaka, w którym Polka i Chorwatka miały w końcówce okazję zakończyć mecz. Ostatecznie jednak to reprezentantki naszych południowych sąsiadów wygrały 6:2, 3:6, 11-9 i sięgnęły po tytuł.

Dominik Nazaruk i Maciej Rajski nie awansowali do finału halowej imprezy ITF na kortach dywanowych w Libercu. W pierwszym secie Marek Gengel i Petr Nouza byli lepsi po tie breaku. Z kolei w drugiej odsłonie skuteczniejsi byli Polacy, dlatego kwestię zwycięstwa rozstrzygnął mistrzowski tie break. W rozgrywce tej tenisiści gospodarzy pokazali klasę i oni też wygrali cały mecz 7:6(2), 3:6, 10-4.

sobota, 27 października wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Monastyr (Tunezja), 15 tys. dolarów, kort twardy

finał gry podwójnej:

Kristyna Hrabalova (Czechy, 1) / Nikola Tomanova (Czechy, 1) - Joanna Zawadzka (Polska) / Silvia Njirić (Chorwacja) 6:2, 3:6, 11-9

MĘŻCZYŹNI

Liberec (Czechy), 15 tys. dolarów, kort dywanowy w hali

półfinał gry podwójnej:

Marek Gengel (Czechy, 1) / Petr Nouza (Czechy, 1) - Dominik Nazaruk (Polska) / Maciej Rajski (Polska) 7:6(2), 3:6, 10-4

Czy Joanna Zawadzka wygra w 2019 roku turniej w singlu?