WTA Challenger Bombaj: Urszula Radwańska wygrała drugi mecz. Polka przeszła eliminacje

Urszuala Radwańska zagra w głównej drabince turnieju WTA Challenger na kortach twardych w Bombaju. W niedzielę polska tenisistka wygrała drugi mecz w eliminacjach.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska AFP / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Podobnie jak w sobotę, pogoda dała się we znaki uczestniczkom kwalifikacji zawodów L&T Mumbai Open 2018. Panie zeszły z kortu po dwóch setach, aby ochłodzić się w szatni. Wcześniej Urszula Radwańska (WTA 357) rozpoczęła mecz od dwóch przełamań i prowadzenia 4:1. Serbka odrobiła część strat, ale w 10. gemie krakowianka zwieńczyła premierową odsłonę. Potrzebowała ku temu aż 10 piłek setowych.

W drugiej partii role się odwróciły. Natalija Kostić (WTA 367) szybko wyszła na 3:0. Potem doszło jeszcze do kilku przełamań, zanim polska tenisistka wyrównała na po 4. Jej przeciwniczka wygrała jednak kolejny serwis, a po zmianie stron zaatakowała na returnie. Wykorzystała drugą piłkę setową, dzięki czemu po dwóch partiach na tablicy wyników był remis.

Po powrocie na kort z szatni Ula Radwańska prezentowała się lepiej od Kostić. Przełamała już w gemie otwarcia i z czasem powiększała przewagę. Serbka tylko raz utrzymała serwis w decydującym secie. Nasza tenisistka zdobyła za to jeszcze breaki w piątym i siódmym gemie, wieńcząc tym samym trwające dwie godziny i 38 minut spotkanie wynikiem 6:4, 4:6, 6:1.

Urszula Radwańska awansowała do głównej drabinki zawodów w Bombaju, za co otrzyma sześć punktów do rankingu WTA. Teraz jej przeciwniczką w I rundzie będzie rozstawiona z siódmym numerem Chinka Lin Zhu (WTA 115), która stara się o debiut w Top 100 światowej klasyfikacji.

Największymi gwiazdami turnieju L&T Mumbai Open 2018 są Chinka Saisai Zheng (WTA 47) i Słowenka Dalila Jakupović (WTA 76), która w zeszłym roku przegrała w finale z Białorusinką Aryną Sabalenką. Triumfatorka indyjskiej imprezy otrzyma 160 punktów do rankingu WTA oraz czek na kwotę 20 tys. dolarów.