Roland Garros: Santoro odłożył swoje pożegnanie

Nie męczył się zbytnio Serb Novak Djokovic z Ekwadorczykiem Nicolasem Lapenttim, który po pechowym manewrze na korcie skreczował w drugim secie meczu przeciw czwartej rakiecie światowego tenisa.

W tym artykule dowiesz się o:

W zakończeniu ze wtorek pierwszej rundy przeszkodził deszcz. Do szatni uciekał m.in. Łukasz Kubot, z którym po czternastu latach powrócił na korty Rolanda Garrosa polski męski tenis w wydaniu singlowym.

Mało brakowało, by swoją piękną kartę na paryskich kortach zakończył szybko w tym roku Fabrice Santoro. Uwielbiany przez rodaków popularny "Magik" jest o jeden gem od porażki w czwartym secie. Dla pochodzącego z Tahiti amatora historycznych tenisowych gadżetów, Roland Garros 2009 jest ostatnimi, dwudziestymi otwartymi międzynarodowymi mistrzostwami Francji. Decyzja o przerwaniu z powodu zmierzchu meczu z Christophem Rochus była dla niego jak zbawienie, choć wywołała sporo niezadowolenia wśród obserwatorów i widzów.

Nie mniej ważna dla gospodarzy jest informacja o pomyślnym przebrnięciu przez pierwszy szczebel dwóch ich czarnoskórych faworytów z czołowej dziesiątki rankingu światowego: Jo-Wilfrieda Tsongi i Gaela Monfilsa. Obu z różnych powodów się w tym sezonie nie wiodło.

Najwyżej notowanym zawodnikiem, który odpadł z rywalizacji w pierwszej rundzie, jest Amerykanin James Blake (ATP 16), pogromiony przez argentyńskiego kwalifikanta Leo Mayera.

Najdotkliwszą porażkę zadał rywalowi Francuz Marc Gicquel: 6:0, 6:0, 6:4. Niemiec Rainer Schuettler ledwie w ubiegłym tygodniu przegrał do zera mecz podczas drużynowych mistrzostw świata w Duesseldorfie.

Najliczniej reprezentowanymi nacjami w drugiej rundzie (64 uczestników) są mający po dziewięciu zawodników Hiszpanie i Francuzi. Ci ostatni mają szanse na jeszcze dwóch: oprócz Santoro w środę swój mecz dokończy Arnaud Clement.

Dmitrij Tursunow (Rosja, 21) - Arnaud Clement (Francja) do dokończenia 3:6, 6:3

Maximo Gonzalez (Argentyna) - Mardy Fish (USA, 22) 6:3, 1:6, 6:4, 7:6(4)

Marc Gicquel (Francja) - Rainer Schuettler (Niemcy, 27) 6:0, 6:0, 6:4

Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 29) - Bernard Tomic (Australia) 6:1, 6:2, 6:2

Viktor Troicki (Serbia) - Łukasz Kubot (Polska, Q) 3:6, 6:3, 6:4, 6:7(4), 6:3

Fabrice Santoro (Francja) - Christophe Rochus (Belgia) do dokończenia 6:3, 6:1, 3:6, 5:3

Juan Monaco (Argentyna) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:3, 6:2, 6:4

Daniel Gimeno (Hiszpania) - Jewgienij Koroliew (Rosja) 6:4, krecz

Andreas Seppi (Włochy) - Guillermo Garcia (Hiszpania) 6:3, 6:3, 6:1

Juan Carlos Ferrero (Hiszpania) - Ivan Ljubicic (Chorwacja) 2:6, 6:4, 6:4, 3:6, 6:3

Serhij Stachowskij (Ukraina, Q) - Brian Dabul (Argentyna) 4:6, 7:5, 7:6(2), 6:3

Andreas Beck (Niemcy) - Ivan Navarro (Hiszpania) 7:6(9), 6:4, 6:1

Tommy Haas (Niemcy) - Andrei Pavel (Rumunia) 6:1, 6:4, 6:4

Victor Crivoi (Rumunia, Q) - Simon Greul (Niemcy, Q) 6:1, 7:6(1), 6:2