ATP Paryż: Nishikori i Isner pozostają w grze o Masters. Wygrane Dimitrowa i Zvereva

Kei Nishikori i John Isner wygrali pierwsze mecze w turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Paryżu. Zwycięstwa odnieśli również w środę Alexander Zverev i współpracujący z Andre Agassim Grigor Dimitrow.

Rafał Smoliński
Kei Nishikori Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Kei Nishikori
Turniej Rolex Paris Masters to ostatnia szansa, aby dostać się do Finałów ATP World Tour 2018. Jeśli potwierdzą się wtorkowe rewelacje argentyńskiego dziennika "La Nacion" o wycofaniu się Juana Martina del Potro, to do Londynu na pewno poleci Marin Cilić. Wówczas do zdobycia pozostaną dwie przepustki, a faworytami wyścigu będą Dominic Thiem i Kei Nishikori.

Nishikori zwiększył w środę swoje szanse na wyjazd na turniej Masters. W meczu II rundy paryskiej imprezy pokonał Adriana Mannarino 7:5, 6:4. W ciągu 87 minut Japończyk ani razu nie dał się przełamać, a sam wykorzystał pojedyncze szanse wypracowane w każdym secie. Francuz słabo sobie radził przy drugim podaniu i przegrywał większość wymian. Nie uzyskał nawet break pointa. Teraz na drodze Nishikoriego stanie Kevin Anderson, któremu uległ w finale zeszłotygodniowych zawodów w Wiedniu. Afrykaner ma już pewne miejsce w Finałach ATP World Tour.

Spore problemy miał na inaugurację John Isner, który stara się dogonić Japończyka w rankingu ATP Race to London. Amerykanin posłał 33 asy i pokonał Michaiła Kukuszkina 6:3, 6:7(2), 7:6(1). Tenisista z USA wyglądał dosyć blado. Było widać, że jest lekko przeziębiony, ale utrzymał nerwy na wodzy w trzecim secie, gdy Kazach miał break pointa w 11. gemie. Ostatecznie zwyciężył go po raz czwarty w głównym cyklu i dzięki temu spotka się w czwartek z Rosjaninem Karenem Chaczanowem. Aby mieć teraz szansę wyprzedzić Nishikoriego, Isner musi osiągnąć w Paryżu co najmniej półfinał.

Pierwsze zwycięstwo w turnieju odniósł współpracujący z Andre Agassim Grigor Dimitrow. Bułgar ma do obrony aż 1590 punktów, z czego 1500 za triumf w Finałach ATP World Tour 2017, dlatego musi wygrywać, aby nie wypaść z Top 20 światowej klasyfikacji. W środę pokonał Hiszpana Roberto Bautistę 7:6(10), 6:4. Tenisista z Chaskowa grał bardzo dobrze i wykazał się dżentelmeńską postawą, gdy w drugim secie jego rywal upadł na kort. W czwartek na drodze Dimitrowa do ćwierćfinału stanie Cilić.

70. mecz w sezonie rozegrał w środę Alexander Zverev. Niemiec pokonał Francesa Tiafoe'a 6:4, 6:4, ale nie był to dla niego łatwy pojedynek. Tenisista z Hamburga skończył 21 piłek i miał 30 niewymuszonych błędów. Amerykanin natomiast zanotował 22 wygrywające uderzenia i 36 pomyłek. Tiafoe poleci teraz do Mediolanu na Finały Next Gen ATP. Z kolei Zverev, który ma już pewne miejsce w londyńskim Masters, powalczy w Paryżu o ćwierćfinał z Hiszpanem Feliciano Lopezem lub Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem.